Ամերիկյան լրագրողների ասոցիացիան, որոնք գրում են բռնցքամարտի մասին, ամփոփել է 2011թ լավագույն բռնցքամարտիկի ընտրության արդյունքները, որի արդյունքում առաջին տեղը զբաղեցրել է 27-ամյա Անդրե Ուորդը:
Այդ կոչման մյուս հավակնորդներ էին Նանիտո Դոնեյրը, Մեննի Պակիոն և Ֆլոյդ Մեյուեզերը: Թե որ հորիզոնականներն են զբաղեցրել մյուս մարզիկները, հայտնի չէ, սակայն Ուորդը հաղթել է ճնշող մեծամասնությամբ:
Ուորդը 76.2 կգ քաշային կարգոմ WBC վարկածով չեմպիոն է, իսկ WBA վարկածով` գերչեմպիոն:
2011թ Ուորդն ունեցել է 2 մենամարտ: Մայիսին նա հաղթել է Արթուր Աբրահամին, դեկտեմբերին` Կարլ Ֆրոչին: Մենամարտերն անցկացվել են Super Six World Boxing Classic առաջնության շրջանակներում, որի արդյունքում Ուորդը հաղթող է ճանաչվել: Նա ունեցել է 25 մենամարտ, որոնցից բոլորում էլ հաղթանակ է տարել:
BWAA տարվա մարզիչ է ճանաչել Վիրջիլ Հանթերին, ով Ուորդի մարզիչն է: Տարվա մենամարտը հուլիսին կայացած Պավել Վոլակի և Դելվին Ռոդրիգեսի պայքարն է եղել, հայտնում է lenta.ru-ն:

31 Январь 2012 - 09:14 AMT
Американская ассоциация журналистов, пишущих о боксе (BWAA) подвела итоги голосования по выбору лучшего боксера 2011 года. Первое место по итогам опроса занял 27-летний Андре Уорд.
Остальными претендентами на звание лучшего игрока были филиппинцы Нонито Донейр и Мэнни Пакиао, а также американец Флойд Мейуэзер. Какие места в голосовании заняли остальные боксеры, кроме Уорда, не сообщается, однако уточняется, что Уорд победил с подавляющим преимуществом.
Уорд владеет титулом чемпиона мира в весовой категории до 76,2 килограмма по версии WBC, а по версии WBA является "суперчемпионом".
В 2011 году Уорд провел два боя. В мае он победил армянского боксера Артура Абрахама, а в декабре – британца Карла Фроча. Обе победы арбитры присудили Уорду единогласно. Эти поединки проходили в рамках турнира Super Six World Boxing Classic, победителем которого стал Уорд. Всего за свою карьеру американец провел 25 боев и во всех одержал победы.
Тренером года BWAA признала Вирджила Хантера, который работает с Уордом. Боем года стал поединок поляка Павла Волака с доминиканцем Делвином Родригесом, состоявшийся в июле, передает lenta.ru.