31 Հունվար 2012 - 10:08 AMT
Փետրվարի 16-ին Կիևում կայանալու է սեմինար Եվրոպայի ֆուտբոլի գալիք առաջնության անդամ-երկրների իրավապահ գերատեսչությունների ներկայացուցիչների, միջազգային ոստիկանական կազմակերպությունների, «Եվրո 2012 Ուկրաինա» տեղի կազմակերպչական հանձնաժողովի և ՈՒԵՖԱ-ի մասնակցությամբ:
Ուկրաինայի ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Վիկտոր Ռատուշնյակը հայտարարել է, որ միջոցառման մասնակիցները քննարկելու են առաջնության ընթացքում անվտանգտության և կարգուկանոնի պահպանման հարցերը:
«Եվրոպայի առաջնության անվտանգությունը» համաժողովում ներկա են լինելու 21 երկրների ոստիկաններ: Ուկրաինայի ՆԳՆ ներկայացուցիչները պատմելու են այլ երկրներից ժամանած ոստիկանների աշխատանքի տեղավորվելու մասին, ովքեր աշխատելու են Ուկրաինայում EURO-2012-ի ընթացքում: «Մենք ՆԳՆ-ում պատրաստում ենք 40 աշխատատեղեր: Դա լինելու է օպերատիվ շտաբ՝ հագեցած համակարգիչներով և վիդեոտեխնիկայով: Մինչև մայիսի 1-ը ամեն ինչ պատրաստ է լինելու»,- ասել է նա:

31 Январь 2012 - 10:08 AMT
16 февраля в Киеве состоится семинар с участием представителей правоохранительных ведомств стран-участниц предстоящего чемпионата Европы по футболу, международных полицейских организаций, местного организационного комитета “Евро-2012 Украина” и УЕФА.
Заместитель министра внутренних дел Украины Виктор Ратушняк заявил, что участники мероприятия обсудят вопросы безопасности и охраны правопорядка во время чемпионата. “16 февраля в Киеве состоится международная конференция представителей полицейских ведомств стран-хозяев и стран-участниц EURO-2012, а также транзитных государств”, – сказал Ратушняк.
На конференции “Безопасность чемпионата Европы” будут присутствовать полицейские 21 страны. Представители МВД Украины расскажут об обустройстве рабочих мест для полицейских из других стран, которые будут работать в Украине во время EURO-2012. “Мы готовим 40 рабочих мест в МВД. Это будет оперативный штаб, оснащенный компьютерной и видеотехникой. До 1 мая все будет готово”, – отметил Ратушняк.