Այսօր ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն և Հայաստանի մանուկների հիմնադրամի հիմնադիր և խորհրդի ատենապետ Գարո Արմենը ստորագրեցին փոխհամաձայնության հուշագիր 1 տարի համագործակցության մասին։
Համաձայնագրի շրջանակում ԱրմենՏելը հովանավորելու է երկու նախագիծ։
Արմավիրի և Արագածոտնի մարզերի 6 գյուղերի ավելի քան 100 ուսուցիչներ կմասնակցեն համակարգչային գրագիգտության բարձրացմանն ուղղված ծարգրերին։ Դասընթացների ընթացքում ուսուցիչները կսովորեն հիմնարար համակարգչային գիտելիքներ, ինտերնետից օգտվել և կիրառել տեղեկատվական ռեսուրսներն ուսումնական գործընթացում։
Մյուս ծրագիրը բնապահպանական է։ «Ազատենք շրջակա միջավայրը պոլիէթիլենային տոպրակներից» ծրագրի շրջանակում կարտադրվեն սկզբնական 3000 կտորե տոպրակ և կտարածվեն խանութներում, Բիլայնի ցանցի միջոցով, նվերների տեսքով և այլն։
Դրանց օգտագործումը կօգնի կրճատել շրջակա միջավայրին վնաս հասցնող պոլիէթիլենային տոպրակների կիրառումը։
«Այս ծրագրի միջոցով կլուծվի թե՛ բնապահպանական խնդիր և թե՛սոցիալական։ Կտորե տոպրակների արտադրության համար կբացվեն աշխատատեղեր գյուղական համայնքներում։ Մենք արդեն 3-րդ տարին է, ինչ իրականացնում ենք Հայաստանի գյուղական համայնքների զարգացմանը նպաստող ծրագրեր՝ ելնելով սոցիալ-կորպորատիվ պատասխանատվությունից։ Մեր ծառայություններից օգտվում է ողջ Հայաստանը, հետևաբար մեր ծրագրերի 80%-ն ուղղված է ժողովրդին»,-նշեց Իգոր Կլիմկոն։

31 Январь 2012 - 10:45 AMT
Компания “АрменТел” и фонд “Дети Армении” начали совместную реализацию экологических и социальных программ.
31 января генеральный директор компании “АрменТел” Игорь Климко и основатель и председатель совета фонда “Дети Армении” Гаро Армен подписали меморандум о сотрудничестве сроком на 1 год.
В рамках меморандума “АрменТел” выступит спонсором двух проектов. 100 учителей из 6 сел Армавирской и Арагацотнской областей примут участие в программах, направленных на повышение компьютерной грамотности, умения пользоваться Интернетом, а также применения полученных знаний в учебном процессе.
Другая программа носит экологический характер. В рамках программы “Очистим окружающую среду от полиэтиленовых пакетов” на начальном этапе будет произведено 3000 пакетов из ткани, которые будут предоставлены магазинам, либо посредством сети Билайн, либо в виде подарков.
Использование данных пакетов поможет сократить использование полиэтиленовых пакетов, загрязняющих окружающую среду.
“Концепция сотрудничества заключается в том, чтобы стимулировать технический прогресс и сохранять благоприятную окружающую среду и человеческий потенциал. Более 80 программ корпоративной и социальной ответственности, осуществляемых компанией “АрменТел”, направлены на помощь жителям регионов Армении. Цель сегодняшнего проекта – оказать конкретную адресную помощь простым гражданам республики и их детям” – сказал Игорь Климко.