Պիեռլուիջի Կոլլինան Թուրքիայում հանդիպել է միջազգային մրցավարների կորպուսի նոր անդամների հետ և նրանց հետ կիսվել իր փորձով, որը նրա կարծիքով, կնպաստի նրանց հետագա զարգացմանը:
Կոլլինան ինքը բարձր մակարդակով սպասարկել է խաղերը և բարձր համբավ ունի: Այժմ նա ՈւԵՖԱ-ի ավագ մրցավար է և իր գիտելիքները աստճանաբար փոխանցում է գալիք սերունդներին: Անթալիայում միջազգային մրցավարների 21-րդ ներածական դասընթացներին նա հանդիպել է 28 ազգային ասոցիացիաների 43 մրցավարների հետ:
«Դուք ներառված եք աշխարհի առաջատար մրցավարների կազմում, ինչը շատ պատասխանատու գործ է: Դուք պետք է հպարտ լինեք դրանով և խղճով աշխատեք: Դուք կդառնաք ֆուտբոլի մաս: Էլիտար ֆուտբոլը նշանակում է էլիտար մրցավար»,-նրա խոսքը հայտնում է ՈւԵՖԱ-ի պաշտանական կայքը:
Մրցավարներին, ովքեր վերջերս են ստացել ՖԻՖԱ-ի կատեգորիա, հիշեցրել են, որքան կարևոր է անընդհատ ձգտել կատարելագործության և իմանալ սեփական ուժեղ և թույլ կողմերը:
«Մրցավարի վերջնական նպատակն է ճանաչում ձեռք բերելը: Կարևոր է, որ խաղացողներն ու մարզիչները վստահեն ձեզ, եթե անգամ դուք սխալ որոշում եք կայացրել: Սխալ թույլ տալով`առաջ նայեք, ուշքի եկեք, որ հաջորդ անգամ ավելի ուժեղ գտնվեք»,-ասել է Կոլլինան:

Пьерлуиджи Коллина встретился в Турции с новобранцами корпуса международных судей и поделился с опытом, который, как он надеется, поспособствует их дальнейшему развитию.
Коллина сам обслуживал матчи на высшем уровне и заработал непререкаемую репутацию. Ныне итальянец трудится старшим офицером УЕФА по делам судейства и передает свои обширные знания молодым арбитрам. На 21-х вводных курсах для международных судей в Анталье он встретился с 43 рефери из 28 национальных ассоциаций.
“Вы включены в число ведущих судей мира, что также несет с собой большую ответственность. Вы должны гордиться этим и работать на совесть. Вы станете частью футбола на высшем уровне. Элитный футбол значит элитные рефери”,- слова Коллины передает официальный сайт УЕФА.
Судьям, которые лишь недавно получили категорию ФИФА, напомнили, как важно постоянно стремиться к дальнейшему развитию, а также знать свои сильные и слабые стороны.
"Конечная цель для арбитра – получить признание. Чтобы игроки и тренеры доверяли вам даже, если вы приняли неверное решение. Допустив ошибку, смотрите вперед, приходите в себя и становитесь к следующему разу сильнее ”, – продолжил Коллина.