Գերմանիայի Վճռաբեկ դատարանը մերժել է Samsung-ի հայցն՝ հավատարիմ մնալով իր նախնական որոշմանը՝ թույլ չտալ Samsung-ի երկու՝ Galaxy Tab 10.1 և 8.9 պլանշետների վաճառքը Գերմանիայում, քանի որ դրանք չափազանց հիշեցնում են Apple ընկերության iPad2 պլանշետը, հաղորդում է AP-ին։
Հիշենք, որ միայն 2011-ին երկու ընկերությունները միմյանց դեմ ներկայացել են դատարաններում մոտ 30 անգամ տարբեր դատական հայցերով։ 2 ընկերությունների հիմնական վեճը արտադրանքների կրկնօրինակում է։ Apple-ը պնդում է, որ Samsung-ը կրկնօրինակել է իր iPad2 պլանշետը և iPhone 4 սմարթֆոնը՝ փոխարենը ստեղծել Galaxy S սմարթֆոնն ու Galaxy tab պլանշետները։
Նշենք, որ 2011-ի դեկտեմբերին Ավստրալիայում Սիդնեյի դատարանը որոշեց, որ երկու ընկերությունների արտադրանքները հնարավոր չէ շփոթել, հետևաբար կրկնօրինակում չեն և մերժեց Apple-ի հայցը՝ Samsung-ի պլանշետների վաճառքի վրա դատական արգելք ներկայացնելու վերաբերյալ։

31 Январь 2012 - 11:31 AMT
Апелляционный суд Германии отказал Samsung в иске, оставшись верным своему предыдущему решению: запрету продаж двух моделей планшетов Galaxy Tab 10.1 и 8.9 компании Samsung на территории Германии, поскольку по дизайну они слишком похожи на планшеты iPad2 компании Apple, сообщает AP.
Apple и Samsung ведут патентную войну в разных странах с апреля 2011 года. Решение о запрете Galaxy Tab 10.1 в Германии было принято 9 сентября. Суд удовлетворил иск Apple, заявившей, что планшет Samsung почти полностью копирует дизайн iPad. В 2011 году компании Apple и Samsung в общем предъявили друг против друга 30 судебных исков.