Գերմանիայի Վճռաբեկ դատարանը մերժել է Samsung-ի հայցն՝ հավատարիմ մնալով իր նախնական որոշմանը՝ թույլ չտալ Samsung-ի երկու՝ Galaxy Tab 10.1 և 8.9 պլանշետների վաճառքը Գերմանիայում, քանի որ դրանք չափազանց հիշեցնում են Apple ընկերության iPad2 պլանշետը, հաղորդում է AP-ին։
Հիշենք, որ միայն 2011-ին երկու ընկերությունները միմյանց դեմ ներկայացել են դատարաններում մոտ 30 անգամ տարբեր դատական հայցերով։ 2 ընկերությունների հիմնական վեճը արտադրանքների կրկնօրինակում է։ Apple-ը պնդում է, որ Samsung-ը կրկնօրինակել է իր iPad2 պլանշետը և iPhone 4 սմարթֆոնը՝ փոխարենը ստեղծել Galaxy S սմարթֆոնն ու Galaxy tab պլանշետները։
Նշենք, որ 2011-ի դեկտեմբերին Ավստրալիայում Սիդնեյի դատարանը որոշեց, որ երկու ընկերությունների արտադրանքները հնարավոր չէ շփոթել, հետևաբար կրկնօրինակում չեն և մերժեց Apple-ի հայցը՝ Samsung-ի պլանշետների վաճառքի վրա դատական արգելք ներկայացնելու վերաբերյալ։

A German appeals court has upheld a decision prohibiting Samsung Electronics Co. from selling two of its tablet computers in Germany, agreeing with Apple Inc. that they too closely resemble the iPad2.
According to AP, the Duesseldorf state court ruled Tuesday, Jan 31, that neither the South Korean company's Galaxy Tab 10.1 nor the Galaxy Tab 8.9 could be sold in Germany because they were in violation of unfair competition laws.
But it said the successor Galaxy Tab 10.1 N is not affected by the ruling.
The ruling comes as part of a string of court battles between California-based Apple and Samsung over their tablet computers. In December, a Sydney court ruled that Samsung could sell its Galaxy tablet computers in Australia.