31 Հունվար 2012 - 13:30 AMT
Իսպանիայի Օլիմպիական կոմիտեն ներկայացրել է 2012-ի օլիմպիական խաղերի անցկացման թեկնածուի պաշտոնական լոգոտիպը
Իսպանիայի օլիմպիական կոմիտեն ներկայացրել է 2012-ի ամառային օլիմպիական խաղերի անցկացման թեկնածուի պաշտոնական լոգոտիպը: Բազմագույն 5 կամարների, «M» տառի և 20 թվի տեսքով լոգոտիպը ստեղծվել է Մադրիդի Ալկալայի դարպասներ կոթողի օրինակով, հաղորդում է espanarusa.com-ը:
Մադրիդ 2020-ի լոգոտիպի դիզայնը կատարվել է Արագոնից գրաֆիկական դիզայն մասնագիտությամբ ուսանող Լուիս Պեյրետի կողմից, ով դարձել է օլիմպիական խորհրդանշանի բաց մրցույթի հաղթող:
Լոգոտիպի հեղինակին հանձնվել է պատվոգիր և 6000 եվրոյի չափով դրամական պարգև:
2012-ի ամառային օլիմպիական խաղերն ընդունելու իրավունքին հավակնում են նաև Դոհան, Հռոմը, Տոկիոն, Բաքուն և Ստամբուլը: Օլիմպիադան ընդունող քաղաքի ընտրությունները կայանալու են 2013-ի սեպտեմբերի 7-ին Բուենոս Այրեսում:

Олимпийский комитет Испании представил официальный логотип кандидата на проведение летних Олимпийских игр 2020 года. Логотип в виде пяти разноцветных арок с буквой “М” и цифрой 20 создан по образу мадридского монумента Ворота Алькала, передает espanarusa.com.
Дизайн логотипа Мадрид-2020 выполнен студентом по специальности графический дизайн из Арагона Луисом Пейретом, который стал победителем открытого конкурса олимпийской эмблемы.
Официальный логотип был представлен в резиденции Олимпийского комитета в Мадриде при участии мэра города Анны Ботелья. Автору логотипа была вручена почетная грамота и денежное вознаграждение в размере 6000 евро. За право принять летние Олимпийские игры 2020 года претендуют также Доха, Рим, Токио, Баку и Стамбул. Выборы города, который примет Олимпиаду, состоятся 7 сентября 2013 года в Буэнос-Айресе.