Փետրվարի 1-ից Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականը կմեկնի Բուլղարիա` մասնակցելու Նիկոլայ Պետրովի անվան միջազգային առաջնությանը: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, Օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը ասել է, որ հունվարի 18-ից Ծաղկաձորում հայ հունահռոմեական ըմբիշները սկսել էին պատրաստվել 2012թ. գալիք առաջնություններին:
«Մարզվում էին ինչպես հավաքականի հիմնական անդամները, այնպես էլ երիտասարդ ըմբիշները: Հիմնականում աշխատում էին տեխնիկամարտավարական և ֆիզիկաֆունկցիոնալ պատրաստության վրա: Առաջնությանը կմասնակցեն 11 ըմբիշներ»,- ասել է Ջուլֆալակյանը:
Հայաստանի հավաքականը մրցաշարից կվերադառնա փետրվարի 7-ին, այնուհետև կսկսի պատրաստվել Եվրոպայի առաջնությանը, որը տեղի կունենա մարտին Սերբիայում: Վարկանիշային մրցաշարերը կմեկնարկեն ապրիլի 20-ից, առաջինը տեղի կունենա Բուլղարիայում:

1 февраля сборная Армении по греко-римской борьбе отправится в Болгарию, где примет участие в международном турнире имени Николая Петрова. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении, Олимпийский чемпион Левон Джулфалакян сказал, что с 18 января в Цахкадзоре борцы начали готовиться к предстоящим турнирам.
“Тренировались как основные члены сборной, так и молодые борцы. В основном работали над технико-тактической и физико-функциональной подготовкой. На турнире выступят 11 борцов”, – сказал Джулфалакян.
Сборная вернется в Армению 7 февраля. Затем начнет готовиться к чемпионату Европы, который пройдет в марте в Сербии. Рейтинговые турниры начнутся с 20 апреля, первый турнир пройдет в Болгарии.