1 Փետրվար 2012 - 08:41 AMT
Նիժնի Նովգորոդի իշխանությունները վերջապես կողմնորոշվել են, թե որտեղ է կառուցվելու 2018թ առաջնության ֆուտբոլային մարզադաշտը: Ընտրվել է Ստրելկան` Օկայի և Վոլգայի հատման հատվածում:
Այն կտեղավորի 40 հազար հանդիսատես և 2018թ Աշխարհի առաջնությունից հետո օգտագործվելու է Ռուսաստանի առաջնության խաղերի համար, հայտնում է vremyan.ru-ն:
2012թ փետրվարին կկայանա թեկնածու-քաղաքների համար տեխնիկական սեմինար, որտեղ կարձանագրվեն աշխարհի առաջնության բաղկացուցիչ ենթակառուցվածքների մասին ՖԻՖԱ-ի դրույթներն և պահանջները: Փետրվարից սկսած FIFA-ի գնահատող հանձնաժողովը կայցելի Ռուսաստանի բոլոր շրջանները, իսկ 2012թ հոկտեմբերին կհայտարարվի 2018թ ԱԱ քաղաքների ամփոփիչ ցուցակը:

1 Февраль 2012 - 08:41 AMT
Власти Нижнего Новгорода и области, наконец, определились, где будет построен стадион для проведения матчей Чемпионата мира по футболу 2018 года. Местом для строения стадиона выбрана Стрелка, возле слияния Оки и Волги.
Он вместит 40 тыс. зрителей и после ЧМ-2018 будет использоваться в качестве домашней арены флагманов нижегородского футбола в чемпионатах России, передает vremyan.ru.
В феврале 2012 года состоится технический семинар для городов-кандидатов, на котором будут озвучены детальные требования и пожелания FIFA по инфраструктурной составляющей чемпионата мира. Начиная с апреля, оценочная комиссия FIFA посетит каждый из регионов, а в октябре 2012 года будет объявлен итоговый список городов ЧМ-2018.