Փետրվարի 1-ին Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի խորհրդի որոշմամբ, տղամարդկանց ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակել Կարլ Բարդակյանը:
Բարդակյանի նշանակումը պայմանավորված է նրանով, որ Համահայկական 5-րդ խաղերի ընթացքում նրա գլխավորած Լոս-Անջելոսի թիմը լավ հանդես եկավ և դարձավ ոսկե մեդալակիր, ինչպես նաև ԱՄՆ-ում ձեռքբերված մարզչական հարուստ փորձով:
“Բարդակյանը մեծ աջակցություն է ցուցաբերել Հայաստանի բասկետբոլի զարգացման գործընթացին, օժտված է հայրենասիրությամբ և ունի մեծ ներուժ: ՀԲՖ խորհուրդը հույսով է, որ նա կկարողանա իր կողքին համախմբել հայ ազգի լավագույն բասկետբոլիստներին և կապահովի դրական արդույնք առաջիկա Եվրոպայի առաջնության C դիվիզիոնում”,- PanARMENIAN.Net հայտնեցին բասկետբոլի ֆեդերացիայից:

On February 1, by decision of the board of Basketball Federation of Armenia, Carl Bardakian has been appointed as head coach of men’s national team.
The appointment is conditioned by Bardakian’s outstanding performance at Pan Armenian games as well as his rich experience as a coach in the United States.
“Mr. Bardakian professionally demonstrates high potential and has contributed to the development of Armenian basketball in recent years. The Board hopes that he will unite the best Armenian players, thus ensuring positive results during forthcoming European Championship,” Basketball Federation press service told PanARMENIAN.Net.