Փետրվարի 5-ին աթլետ Վարդան Փահլևանյանը Մոսկվայում կմասնակցի «Ռուսկայա զիմա» վարկանիշային առաջնությանը հեռացատկ դիսցիպլինում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի թեթև աթլետիկայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Միշա Հայրապետյանը, Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր կհասնի 15 մետր արդյունքի դեպքում:
«Այս տարի կան մի քանի վարկանիշային առաջնություններ, բայց մենք ելույթ կունենանք մարտին Ստամբուլում կայանալիք աշխարհի առաջնությունում: Եթե Փահլևանյանին հաջողվի Մոսկվայից վերադառնալ ուղեգրով, ապա Ստամբուլ կմեկնեն Ամալյա Շարոյանն ու Աշոտ Հայրապետյանը»,- ասել է Հայրապետյանը:
Մարզչի խոսքով` աշխարհի առաջնությանն իրենք կպատրաստվեն Ստամբուլում, որտեղ երկշաբաթյա հավաք կանցկացնեն: Մայիսին թեթև աթլետները կպատրաստվեն Ծաղկաձորում, ևս մեկ հավաք ծրագրվում է անցկացնել ամռանը, բայց տեղը դեռ որոշված չէ:

5 февраля атлет Вардан Пахлеванян в Москве примет участие в турнире “Русская зима” в дисциплине прыжок в длину. Как сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по легкой атлетике Миша Айрапетян, путевку на лондонские Олимпийские игры даст результат 15 метров.
“В этом году есть несколько рейтинговых турниров, но мы выступим на чемпионате мира в Стамбуле, который состоится в марте. Если Пахлеваняну удастся вернуться из Москвы с путевкой, то в Стамбул поедут Амаля Шароян и Ашот Айрапетян”, – сказал Айрапетян.
По словам наставника, к чемпионату мира они будут готовиться в Стамбуле, где проведут двухнедельный сбор. В мае армянские атлеты будут готовиться в Цахкадзоре, еще один сбор планируется провести летом, но место пока не определено.