Facebook-ը իր բաժնետոմսերի սկզբնական հրապարակային տեղակայման համար հայտ է ներկայացրել բորսայում (IPO), որտեղ հայտարարել է առնվազն 5 միլիարդ դոլար ներգրավելու մտադրության մասին: Խոշորագույն սոցիալական ցանց Facebook-ի` առնվազն ամեն ամիս կայք այցելող օգտատերերի թիվը գերազանցել է 845 միլիոնը, նշվում է ԱՄՆ Արժեթղթերի և բորսաների հանձնաժողով (SEC) ներկայացված փաստաթղթերում:
Ընկերության տվյալներով, ամեն օր կայքում առնվազն 2,7 միլիարդ «լայք» և մեկնաբանություն են թողնում: Բացի այդ, Facebook-ի օգտատերերը օրական մոտ 250 միլիոն լուսանկար են բեռնում կայք:
Facebook-ի մրցակիցը` Google+ սոցիալական ցանցը, որը գործարկվել է 2011թ. հունիսին, այս տարվա հունվարի կեսին հաղորդեց 90 միլիոն գրանցված օգտատերերի մասին:

Facebook подала заявку на первичное публичное размещение своих акций на бирже (IPO), где заявила о намерении привлечь как минимум 5 миллиардов долларов.
Число пользователей крупнейшей соцсети Facebook, которые как минимум ежемесячно заходят на сайт, превысило 845 миллионов, отмечается в документах, поданных в Комиссию по ценным бумагам и биржам США (SEC).
По данным компании, ежедневно на сайте оставляют в среднем 2,7 миллиарда "лайков" и комментариев. Также пользователи Facebook ежедневно загружают на сайт порядка 250 миллионов фотографий.
Конкурент Facebook – социальная сеть Google+, запущенная в июне 2011 года, – сообщила о 90 миллионах зарегистрированных пользователей в середине января текущего года.