Փետրվարի 1-ին Բելեկում ուսումնա-մարզական հավաքի ժամանակ Դոնեցկի «Մետալլուրգը» և «Կրասնոդարը» ընկերական խաղ են անցկացրել: Խաղն ավարատվել է 2:1 հաշվով` հօգուտ Դոնեցկի թիմի: Առաջին խաղակեսում «Մետալլուրգի» կազմում հանդես է եկել նաև Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Գևորգ Ղազարյանը:
«Կրասնոդարի» միակ գոլի հեղինակ առաջին խաղակեսում դարձել է Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը:
«Կրասնոդարի» գլխավոր մարզիչ Սլավոլյուբ Մուսլինը ընդգծել է, որ առաջին խաղակեսում «Մետալլուրգը» ավելի լավ էր խաղում: «Նրանք բազմաթիվ հնարավորություններ ունեին գոլ խփելու: Մենք ևս երկու հնարավորություն ունեինք, սակայն մեկ գոլ ունեցանք: Երկրորդ խաղակեսում մենք ավելի լավ էինք խաղում, չնայած որ հանդիպման վերջում «Մետալուրգը» լավ հնարավորություն ունեցավ դարպասը գրավելու: Կարծում եմ խաղն արդարացի ավարտ ունեցավ»,-Մուսլինի խոսքը հայտնում է «Մետալուրգի» պաշտոնական կայքը:
Իսկ «Մետալուրգի» մարզիչ Վլադիմիր Պյատենկոն խոստովանել է, որ իրենք արդարացիորեն են հաղթել. «Առաջին խաղակեսում վատ տեսք չունեինք` շարժվելու, խաղի բովանդակության առումով: Մենք երկու գոլ խփեցինք»:

2 Февраль 2012 - 07:01 AMT
1 февраля в Белеке во время учебно-тренировочного сбора донецкий “Металлург” и “Краснодар” провели товарищеский матч. Игра завершилась со счетом 2:1 впользу донецкой команды, в первом тайме которого на поле вышел и полузащитник сборной Армении Геворг Казарян.
Единственный гол “Краснодара” в первом тайме забил нападающий сборной Армении Юра Мовсисян.
Главный тренер “Краснодара” Славолюб Муслин отметил, что в первом тайме “Металлург” играл лучше. “У дончан было много возможностей, чтобы забить гол. У нас также было два шанса, но мы забили лишь раз. Во втором тайме мы играли лучше, чем украинская команда, хотя в конце встречи “Металлург” имел хорошие возможности для взятия ворот. Считаю, что итог матча закономерен”,- слова Муслина передает официальный сайт “Металлурга”.
A наставник “Металлурга” Владимир Пятенко признался, что они победили заслуженно: “В первом тайме мы выглядели неплохо: по движению, содержанию игры. Мы забили два рабочих гола”.