Փետրվարի 1-ին «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրում մեկնարկել է Դիջիթեքը, որի առաջին օրը կրթահամալիրի մեդիաընթերցասրահների օրն էր: Գրադարանի ղեկավար Մարի Գաբանյանը ներկայացրել է թվային միջոցների օգտագործումը գրադարանային գործի կազմակերպման մեջ և անլար համացանցով, ՏՏ-ներով ապահովված մեդիաընթերցասրահները` որպես ուսումնական պարապմունքների որակապես նոր միջավայր:
Դպրոցներում կազմակերպված բաց պարապմունքների միջոցով ցուցադրվել են գրքերի թվայնացման ձևեր, մեդիագրադարանից օգտվելու, ուսումնական մեդիաընթերցարանի միջոցով ուսումնական աշխատանքի կազմակերպման փորձը:
Ստուգատեսի ծրագրով ամեն օր կրթահամալիրում ներկայացող գործընկեր ՏՏ կազմակերպություններից առաջինը «Մայքրոսոֆթի ԱրԷՅ»-ն էր: Տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը և ծրագրավորման պատասխանատու Դավիթ Քոչարյանը սովորողների և ուսուցիչների մեծ լսարանին են ներկայացրել Մայքրոսոֆթի նորույթները, կրթության հեռանկարը` ըստ Մայքրոսոֆթի: Ստուգատեսը կշարունակվի նախօրոք հրապարակված ծրագրով:

1 февраля в образовательном комплексе “Мхитар Себастаци” стартовал DigiTec, первый день мероприятия был неофициально посвящен читальным медиа-залам комплекса. Руководитель библиотеки Мари Габанян рассказала об использовании цифровых средств в деле организации работы библиотеки, и о читальных медиа-залах, обеспеченных беспроводной Интернет-связью, инструментами ИТ, как качественно новой среде в организации учебного процесса.
С помощью открытых занятий, проведенных в школах, были представлены способы оцифровки книг, опыт использования медиа-библиотек и читальных залов в организации учебного процесса.
Согласно программе смотра, каждый день первой из компаний-партнеров сферы ИТ будет представляться компания “Microsoft RA”. Директор Григор Барсегян и ответственный по разработкам Давид Кочарян представили огромной аудитории учителей и учащихся инновации компании Microsoft, перспективы образования по программам Microsoft.