2018թ. ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությանը մասնակցող բոլոր մարզադաշտերի շինարարության վրա Ռուսաստանը պետք է միատեսակ գումար ծախսի, հայտնել է ՌԴ սպորտի, տուրիզմի և երիտասարդական քաղաքականության նախարար, «Ռոսիա-2018» կազմկոմիտեի նախագահ Վիտալի Մուտկոն:
Աշխարհի առաջնությունը հյուրընկալող 11 քաղաքներից բաղկացած վերջնական ցուցակը հայտնի կդառնա 2013թ. մարտին:
«Այժմ մենք Կազանում կառուցում ենք 45 հազար հանդիսատեսի համար նախատեսված մարզադաշտ, որի արժեքը գնահատվում է 9,5 միլիարդ ռուբլի: Մենք պետք է փորձագետ ներգրավենք գնահատման համար: Եթե Եվրոպայում մարզադաշտը կառուցում են 300 միլիոն դոլարով, իսկ մենք պետք է այն կառուցենք բոլորովին այլ գումարով, դա նորմալ չէ: Եթե նախագծի արժեքը չհամապատասխանի մեր պահանջներին, մենք չենք հաստատի այն և ոչ մի կոպեկ չենք տա»,- ասել է Մուտկոն:

Строительство всех стадионов, которые примут матчи чемпионата мира по футболу 2018 года, должны обойтись России в одну и ту же сумму, заявил министр спорта, туризма и молодежной политики РФ, председатель оргкомитета "Россия-2018" Виталий Мутко.
Окончательный список из 11 городов, на аренах которых пройдут встречи мундиаля, станет известен в марте 2013 года. "Мы сейчас строим в Казани арену на 45 тысяч зрителей, ее стоимость оценивается в 9,5 миллиарда рублей. Мы должны привлекать эксперта для оценки. Если в Европе стадион возводят за 300 миллионов долларов, а мы должны строить его за совсем другие деньги, это ненормально. Если стоимость проекта не будет соответствовать нашим требованиям, мы не утвердим его и не дадим ни копейки", – сказал Мутко.