«Վեց տարիների ընթացքում, երբ չեմ եղել «Դինամոյում», ակումբը կատարել է առաջընթացի ոչ թե մեկ, այլ մի քանի քայլ: Դա վերաբերվում է ենթակառուցվածքին, թիմին, այն ամենին, ինչ կապված է «Դինամոյի» հետ: Ես շատ երջանիկ եմ այդ կոլեկտիվում հայտնվելու համար, կփորձեմ օգնել նրանց սեզոնի ավարտին»,- ասել է Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին:
Փետրվարի 2-ին երկժամյա մարզումից հետո Բերեզովսկին մեկնել է ակումբի պաշտոնական գրասենյակ, որտեղ ստորագրել է պայմանագիրը: Հայաստանի հավաքականի դարպասապահը «Դինամոյի» կազմում հանդես կգա մինչև 2013-ի հուլիսի 30-ը:
«Դինամոյի» երկրպագուները միշտ ջերմ են վերաբերվել ինձ, ես նրանց պատասխանել եմ փոխադարձությամբ, բայց հիմա պետք է կրկին նվաճեմ երկրպագուների համակրանքը»,- ասել է նա:

“За те шесть лет, что я отсутствовал в “Динамо”, клуб сделал не один, а очень много шагов вперед. Это касается инфраструктуры, команды, всего, что связано с “Динамо”. Я очень счастлив оказаться в этом коллективе, буду стараться помочь бело-голубым на финише сезона”, – сказал вратарь сборной Армении Роман Березовский.
2 февраля после двухчасовой тренировки в динамовском манеже Березовский отправился в офис футбольного клуба, где подписал контракт. Срок действия соглашения – до 30 июня 2013 года, передает официальный сайт “Динамо”.
“Болельщики “Динамо” всегда тепло ко мне относились, я им отвечал взаимностью, но теперь любовь фанатов предстоит завоевывать заново”, – добавил голкипер.