ՖԻՖԱ-յի ներկայացուցիչները Եգիպտոսի Ֆուտբոլի ֆեդերացիային են դիմել` պահանջելով մանրամասն հաշվետվություն ներկայացնել փետրվարի 1-ին «Ալ-Մասրի» – «Ալ-Ահլի» հանդիպումից հետո տեղ գտած իրադարձությունների մասին:
Փետրվարի 1-ին Պորտ-Սայիդի մարզադաշտում տեղական «Ալ-Մասրի» և Կահիրեի «Ալ-Ահլի» ակումբի միջև հանդիպումից հետո տեղ գտած կռիվների արդյունքում զոհվել է առնվազն 73 մարդ, հարյուրավոր մարդիկ տուժել են: Խաղից հետո, որում 3:1 հաշվով հաղթանակ տարավ «Ալ-Մասրին», հաղթողի երկրպագուները դաշտ են դուրս վազել ուրախանալու, նույն տեղն են վազել նաև պարտված թիմի երկրպագուները: Պահակներն ու ոստիկանությունը չեն կարողացել զսպել երկրպագուներին: Զանգվածային կռիվ է բորբոքվել: Ընդհանուր առմամբ մարզադաշտում մոտ 40 հազ. հանդիսատես կար:
Եգիպտոսի կառավարությունը հայտարարել է երկրի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ղեկավարությանը պաշտոնից ազատելու մասին: Մարզադաշտում տեղ գտած կռիվների կապակցությամբ հրաժարական է տվել նաև Պորտ-Սայիդի նահանգապետը:

2 Февраль 2012 - 16:29 AMT
Представители ФИФА обратились к Федерации футбола Египта с требованием предоставить подробный отчет о событиях, которые произошли 1 февраля после матча "Аль-Масри" – "Аль-Ахли".
В результате побоища, которое произошло на стадионе в Порт-Саиде после матча между местной командой "Аль-Масри" и каирским клубом "Аль-Ахли" 1 февраля, погибли не менее 74 человек. После окончания матча, при счете 3:1 в пользу хозяев, фанаты "Аль-Масри" выбежали на поле и стали нападать на игроков каирского клуба. Охрана и полиция не смогли справиться с фанатами.
Правительство Египта объявило об увольнении руководства футбольной федерации страны. В связи с дракой на стадионе подал в отставку и губернатор Порт-Саида.