Բրիտանական Գաղտնի հետախուզական ՄԻ-6 ծառայությունը չեղյալ է համարել իր բոլոր աշխատակիցների արձակուրդը մինչև Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի ավարտը:
Այս տեղեկությունը պաշտոնապես հաստատված չէ, քանի որ բրիտանական հատուկ ծառայությունները չեն մեկնաբանում իրենց օպերատիվ աշխատանքի ասպեկտները, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Դա կապված չէ որևէ հատուկ սպառնալիքի հետ, այլ հանդիսանում է երկրում վերջին տասը տարիների ամենազանգվածային միջոցառման մաքսիմալ անվտանգության ապահովման նախազգուշական միջոց: Սպասվում է, որ նման քայլի կգնա նաև ՄԻ-5 Անվտանգության ընկերությունը, որը պատասխանատու է նեքին անվտանգության և ահաբեկչության դեմ պայքարի համար:
Մինչ այդ նախորդ շաբաթ, բրիտանական մայրաքղաք այցելած Ինտերպոլի գլխավոր քարտուղար Ռոնալդ Նոուբլը հայտարարել է, որ Լոնդոնի Օլիմդիադայի սպառնալիքների մասին ինֆորմացիա ինքը չունի, սկայան դրանում կհամոզվի միայն 2012թ Խաղերից հետո:
Օլիմպիական խաղերի անվտնագության ապահովման համար հիմնականում պատասխանատու են 9 հազար ոստիկաններ` Մեծ Բրիտանիայի 11 տարբեր ոստիկանական ծառայություններից, ինչպես նաև G4S մասնավոր ընկերության 23.5 հազար աշխատակիցներ, ովքեր խոշոր մարզական միջոցառումների ընթացքում զբաղվում են անվտանգության ապահովմամբ:

3 Февраль 2012 - 05:14 AMT
Британская Секретная разведывательная служба отменила все отпуска для сотрудников до окончания Олимпиады
Британская Секретная разведывательная служба МИ-6 отменила все отпуска для своих сотрудников до окончания Олимпийских игр в Лондоне.
Официального подтверждения этой информации получить невозможно, ибо британские спецслужбы не комментируют аспекты своей оперативной работы, передает РИА Новости.
Это не связано с какой-либо специфической угрозой, а является мерой предосторожности для обеспечения максимальной безопасности самого массового события в стране за последние десятилетия. Ожидается, что на подобный шаг пойдет и Служба безопасности МИ-5, ответственная за обеспечение внутренней безопасности и борьбу с терроризмом.
Между тем, посетивший британскую столицу на прошлой неделе генеральный секретарь Интерпола Роналд Ноубл заявил, что не располагает информацией об угрозах предстоящей Олимпиаде в Лондоне, но окончательно убедится в этом только после окончания Игр-2012.
Основная нагрузка по обеспечению безопасности на Играх и охраны 34 олимпийских и паралимпийских объектов ляжет на плечи девяти тысяч полицейских из одиннадцати различных полицейских служб Великобритании, а также 23,5 тысячи сотрудников частной охранной фирмы G4S, которые обеспечивают безопасность на крупных спортивных соревнованиях.
Также министерство обороны Великобритании распорядилось подключить до 13,5 тысячи военнослужащих, два военных корабля, самолеты, вертолеты и средства ПВО для содействия в обеспечении безопасности и охраны Олимпиады.