Փետրվարի 8-ին Երևանի պետական համալսարանի Մաթեմատիկայիև մեխանիկայի ֆակուլտետում գտնվող Հայ-հնդկական ՏՀՏ Գերազանցության կենտրոնում կանցկացվի անվճար սեմինար Android օպերացիոն համակարգ թեմայով։
Դասընթացին մասնակցել կարող են բոլոր ցանկացողները։ Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել՝ լրացնելով դիմում-հայտը մինչև փետրվարի 7-ը։ Դիմում-հայտը կարելի է ներբեռնել կենտրոնի կայքից։
Հայ-հնդկական ՏՀՏ Գերազանցության կենտրոնի պաշտոնական բացումը կայացավ 2011-ի նոյեմբեր ամսին։ Կենտրոնը գործում է Հայաստանի և Հնդկաստանի կառավարությունների միջև կնքված համաձայնագրի շրջանակում։ Կենտրոնի նպատակն է խորացնել երկկողմանի համագործակցությունը ՏՀՏ ոլորտում և նպաստել երկրում համաշխարհային մակարդակի բարձրակարգ ՏՀՏ ոլորտի աշխատուժի զարգացմանը, կազմակերպել համատեղ հետազոտական աշխատանքներ և այլն:

8 февраля на факультете математики и механики Ереванского государственного университета, в Центре армяно-индийского превосходства в сфере ИТ будет проведен семинар на тему “Операционная система Android”.
Принять участие в семинаре могут все желающие. Для этого необходимо зарегистрироваться, заполнив заявку до 7 февраля. Заявку также можно заполнить на сайте центра.
Официальное открытие Центра армяно-индийского превосходства в сфере ИТ состоялось в ноябре 2011 года.
Правительствами обеих стран еще в 2009 году был подписан меморандум о сотрудничестве. Центр является совместной программой Армении и Индии, которая реализуется Фондом “Инкубатор предприятий” (Армения) и Центром C-DAC (Индия). Программа призвана создать в Армении особую среду для реализации научно-исследовательской работы в этой сфере и профессионального обучения ИТ и телекоммуникациям в Армении.
Основная цель центра – проведение курсов по ИТТ, переподготовка преподавателей, обмен экспертами, совместное проведение научно-исследовательских работ.