Փետրվարի 13-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում տեղի է ունենալու չինական հատուկ համերգ:
2012 թվականին Հայաստանում նշվում է հայ-չինական դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 20-ամյակը, որի շրջանակում համերգային ծրագրով Երևան է ժամանելու ՉԺՀ-ի Լանճոյի համալսարանի երաժշտական խումբը: Համերգի կազմակերպիչն է ԵՊԼՀ-ի Կոնֆուցիուսի ինստիտուտը ՀՀ-ում ՉԺՀ-ի դեսպանատան հետ համատեղ:
Համերգի սկզբում ողջույնի խոսքով հանդես կգան ՉԺՀ-ի Լանճոյի համալսարանի ռեկտոր Ծինգ Թաոն, ԵՊԼՀ-ի ռեկտոր Սուրեն Զոլյանը և ՀՀ-ում ՉԺՀ-ի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիեն Չանչունը: Կլինեն հյուրեր ՀՀ-ում Չինաստանի դեսպանատնից, Չինաստանից, տարբեր նախարարությունների ներկայացուցիչներ և այլ հյուրեր:

3 Февраль 2012 - 08:38 AMT
В 2012 году в Армении будет отмечаться 20-летие установления армяно-китайских дипломатических отношений, в рамках которого в Ереване с концертной программой выступит Концертная группа китайского университета Ланьчжоу. Организатор концерта – Институт Конфуция ЕГЛУ совместно с посольством КНР в Армении.
В начале концерта с приветственной речью выступят ректор университета Ланьчжоу Цинг Тао и ректор ЕГУ Сурен Золян, а также чрезвычайный и полномочный посол КНР в РА Тиен Чанчунь. На концерте в качестве гостей будут присутствовать представители посольства КНР в РА, из Китая, а также представители различных министерств.