Anonymous հաքերային խմբավորումը կիբերհարձակման է ենթարկել Հունաստանի Արդարադատության նախարարության կայքը՝ այսպես ցույց տալով իր բողոքն ընդդեմ ACTA օրինագծի, որի տակ ստորագրել է Հունաստանի կառավարությունը։
Anonymous-ն այս քայլով զգուշացրել է իշխանություններին, որ շարունակելու է հարձակվել ավելի քան 300 լրատվական և կառավարական կայքերի վրա, եթե Հունաստանի կառավարությունը երկու շաբաթվա ընթացքում չվերանայի իր դիրքորոշումը, հայտնում է thenextweb.com-ը։
Այս պահին Հունաստանի Արդարադատության նախարարության կայքը գտնվում է վերականգնման փուլում։ Anonymous-ը կայքում իր թողած հաղորդագրության մեջ գրել է, որ տիրացել է Հունաստանի մի շարք լրատվական կայքերի ադմինիստրատորների գաղտնաբառերին։ Այս դեպքը սկսել է հետաքննել Հունաստանի ոստիկանությունը։
Վերջին 3 շաբաթների ընթացքում Anonymous հաքերային խմբավորումը կիբերհարձակումների է ենթարկել Ֆրանսիայի, Լեհաստանի, ԱՄՆ-ի կառավարական կայքերը։ Բոլոր այս հարձակումներով խմբավորումը պայքարում է SOPA/PIPA և ACTA օրինագծերի և Megaupload ֆայլերի փոխանակման կայքը փակելու դեմ։ Այս օրինագծերը ենթադրում են ինտերնետի վերահսկում իշխանությունների և հեղինակային իրավունքները կրողի կողմից։

3 Февраль 2012 - 09:50 AMT
Хакерская группировка Anonymous подвергла кибератакам сайт Министерства юстиции Греции, выразив таким образом протест против законопроекта ACTA, под которым уже подписалось греческое правительство.
Так Anonymous предупреждает власти, что она намерена атаковать более 300 информационных и правительственных сайтов, если правительство Греции в течение двух недель не пересмотрит свою позицию, сообщает thenextweb.com.
В настоящее время сайт Министерства юстиции Греции восстанавливается. В сообщении Anonymous, оставленном на сайте, говорится, что они завладели паролями администраторов ряда информационных сайтов. Полиция Греции уже начала расследование.
В течение последних трех недель хакерская группировка Anonymous атаковала правительственные сайты Франции, Польши, США. Все эти атаки группировка связывает с принятием законопроектов SOPA/PIPA и ACTA, а также с закрытием файлообменного сервиса Megaupload.