Լեհատական դատարաններն ակտիվորեն պատրաստվում են 2012թ. ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությանը: Խոսքը գնում է երկրպագուների կողմից խուլիգանական գործողությունների դեպքում ընթացակարգերի որոշմանն ու այսպես կոչված դիստանցիոն դատական նիստերի անցկացման մասին` 24 ժամվա ընթացքում վճռի կայացմամբ:
Եվրոպայի առաջնության կազմակերպիչ բոլոր քաղաքներից Վարշավա է գալիս տեղեկատվությունը առաջնության ժամանակ հերթապահելու համար նշանակված դատավորների թվի և կոնկրետ գործառույթների մասին:
Պոզնանում դատավորներին արդեն տեղեկացրել են, որ EURO-2012-ի ժամանակ ոչ մի արձակուրդ չի լինելու: Վելիկոպոլի կենտրոնական քաղաքի դատարանը խնդրել է նաև լրացուցիչ միջոցներ տրամադրել ԵԱ սպասարկման, մասնավորապես` առաջնության ժամանակ հերթապահությունների հետ կապված դատարանների աշխատակիցների ֆինանսական պարգևատրության համար:

4 Февраль 2012 - 05:19 AMT
Польские суды активно готовятся к EURO-2012. Речь идет об определении процедур на случай хулиганских выходок фанатов и проведении так называемых дистанционных судебных заседаний с вынесением приговора в течение 24 часов.Из всех городов-организаторов чемпионата Европы в Варшаву стекается информация о количестве и конкретном определении судей, которые будут дежурить во время чемпионата. Для нужд судов в бюджете министерства юстиции Польши предусмотрено более чем 1,3 млн долларов.
В Познани судей уже проинформировали, что никаких отпусков во время EURO-2012 не будет. Суд в центральном городе Великопольского воеводства также попросил выделить дополнительные средства на обслуживание ЧЕ – в частности, на финансовое вознаграждение для работников судов в связи с дежурствами во время чемпионата.