6 Փետրվար 2012 - 07:03 AMT
Դոնեցկի «Շախտյորը» ավարտել է իր ելույթները Իսպանիայի Copa del Sol մրցաշարում: Խմբային խաղում Ոիկրաինայի չեմպիոնը հանդիպել է Դանիայի չեմպիոն «Կոպենհագենին»: Խաղն ավարտվել է 2:0 հաշվով` հօգուտ «Կոպենհագենի»:
«Շախտյորի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն ասել է, որ երկու թիմերն էլ ձգտում էին առաջինը գոլի հեղինակ դառնալ: Այնպես ստացվեց, որ իրենք շատ հնարավորություններ ունեին, սակյան չկարողացան գոլ խփել:
«Սա ընկերական խաղ է և այս հանդիպումից եզրակացություններ անել և մրցակիցներից մեկին նախապատվություն տալ: Թիմերը ներկայումս մարզվածության տարբեր մակարդակներ ունեն: Մեզ համար հիմա կարևորը Ուկրաինայի առաջնությանը պատրաստվելն է, որպեսզի առաջատար դիրք զբաղեցնենք և նվաճենք գավաթը»,- Մխիթարյանի խոսքը հայտնում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
«Շախտյորը» 5 միավորով զբաղեցրել է 3-րդ հորիզոնականը և չի կարողացել դուրս գալ խմբից: Այսպիսով, Copa del Sol – 2012 անցկացված 3 խաղերի արդյունքում եզրափակիչ է անցել «Կոպենհագենը»:

Донецкий “Шахтер” завершил выступления на турнире в Испании Copa del Sol. В групповом матче чемпион Украины встретился с чемпионом Дании “Копенгагеном”. Матч завершился со счетом 2:0 в пользу “Копенгагена”. Армянский полузащитник “Шахтера” Генрих Мхитарян сказал, что обе команды старались забить первыми, так получилось, что у них было много моментов, но не смогли их реализовать.
“Это товарищеский матч, нельзя делать из этой встречи каких-то поспешных выводов и отдавать предпочтение кому-то из соперников. Команды в настоящий момент с разным уровнем подготовки. Для нас сейчас главное – подготовиться к чемпионату страны, чтобы потом выиграть первенство и Кубок”,- слова Мхитаряна передает официальный сайт клуба. “Шахтер” с 5 очками занял 3 место и не смог выйти из группы. Таким образом, по итогам трех проведенных матчей в финал Copa del Sol – 2012 вышел “Копенгаген”.