Հայտնի դերասան Ժերար Դեպարդյեն կխաղա Միջազգային հիմնադրամի նախկին ղեկավար` Դոմինիկ Սթրոսս-Կանի դերը սեքս-սկանդալի մասին պատմող ֆիլմում, որի պատճառով ֆրանսիացի պաշտոնյան հրաժարական է տվել:
Le Mond-ին տված հարցազրույցում ֆիլմի նկարահանումների մասին պատմել է ամերիկացի կինոռեժիսոր Աբել Ֆերրարան: Ըստ նրա, Սթրոսս-Կանի կնոջ` Աննա Սինքլերի դերակատարուհին է լինելու Իզաբել Աջանին:
Ռեժիսորի խոսքով նկարահանումները տեղի են ունենալու Նյու Յորքում, Վաշինգտոնում և Փաիրզում: Ֆերարան հայտարարել է. «Ռեժիսորը ես եմ և ոչ ոք չի կարող ինձ արգելել խոսել այդ ֆիլմի մասին»:
Նման ֆիլմի նկարահանումների մասին շշուկներ էին պտտվում դեռ վաղուց, և այժմ ռեժիսորը հաստատել է, որ ֆիլմի շուրջ աշխատանքները սկսվելու են հունիսին, չնայած որ դրա հաջողությանը կասկածում է Wildbunch պրոդյուսերական ընկերությունը, հայտնում է BBC-ին:

6 Февраль 2012 - 07:15 AMT
Знаменитый актер Жерар Депердье сыграет бывшего главу Международного фонда Доминика Стросс-Кана в фильме о секс-скандале, который привел к отставке французского чиновника.
О начале работы над лентой в интервью Le Mond рассказал американский кинорежиссер Абель Феррара. По его словам, жену Стросс-Кана Анн Синклер сыграет актриса Изабель Аджани.
Как говорит режиссер, съемки будут вестись в Нью-Йорке, Вашингтоне и Париже. "Во всех властных дворцах. Это фильм о богатых и обличенных властью", – рассказал Феррара. "Режиссер – я. Никто не может мне запретить говорить об этом фильме", – заявил Феррара. Он рассказал, что познакомился с 63-летним Депардье во время кинофестиваля во французском Довилле, и понял, что этот актер обладает всеми качествами, о которых только может мечтать любой режиссер.
Слухи о подготовке такого фильма ходили уже давно, и теперь режиссер подтвердил, что начинает работу в июне – несмотря на сомнения в успехе проекта со стороны его продюсерской конторы Wildbunch, сообщает BBC