Համացանցում, մասնավորապես սոցիալական ցանցերում լուր է տարածվել, որի համաձայն ավստրիացի երգիչ Սանկիլ Ջոնսը հայտ է ներկայացրել Բաքվում կայանալիք «Եվրատեսիլ 2012»-ին Հայաստանը ներկայացնելու համար:
Համացանցում արդեն պտտվում է Ջոնսի արևելյան ռիթմերով «Կրակ» (Fire) անունով երգի տեսահոլովակը, որը հիմնականում դրական արձագանք է ստացել մրցույթի սիրահարների կողմից:
Սանկիլ Ջոնսը մեծացել է ԱՄՆ-ում: Նրա հայրը լիբանանցի նկարիչ է, մայրը` ավստրիացի բալետի պարուհի: 5 տարեկանից երգել է եկեղեցական երգչախմբում, ինչպես նաև զբաղվել արևելյան և աֆրիկյան պարերով: Համերգներ է ունեցել Եվրոպայի մի շարք երկրներում:

Rumors have recently been afloat on the Internet, particularly in social media claiming Austrian singer Sankil Jones may represent Armenia at 2012 Eurovision Song Contest.
A video by Jones titled “Fire” has already found a positive response among fans of the contest. Sankil Jones, born to Lebanese and Austrian parents, grew up in the U.S. From 5 years he performed in church choir, also practiced African dances.
On January 17, the head of the Armenian delegation to Eurovision Gohar Gasparyan said that Armenia’s participation in the contest proves its full fledged membership in European Broadcasting Union (EBU).