«Օդնոկլասնիկի» սոցիալական ցանցն ու «Ալֆա-Բանկը» գործարկում են համատեղ վճարային ծառայություն, որը ռեսուրսի օգտատերերին թույլ կտա սոցցանցի միջոցով կատարել բազմազան վճարումներ` բջջային կապի, ինտերնետի համար և այլն: Այդ մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Այդ ծառայությունը կներմուծվի ռուսաստանյան օգտատերերի համար: Մոտ ժամանակներս ծրագրվում է գործարկել նաև կոմունալ ծառայությունների վճարային համակարգ:
Վճարելու համար կարելի է օգտագործել ռուսական բանկի թողարկած Visa և MasterCard բանկային քարտերը:
«Օդնոկլասնիկի»-ն Ռուսաստանում ամենատարածված սոցիալական ցանցերից մեկն է: LiveInternet-ի տվյալների համաձայն, ռեսուրսի օգտատերերի թիվը հասնում է 26 միլիոնի, Հայաստանում այդ ցանցից օգտվում է 640 000 մարդ:

6 Февраль 2012 - 12:28 AMT
Социальная сеть "Одноклассники" и "Альфа-Банк" запускают совместный платежный сервис, который позволит пользователям ресурса оплачивать различные услуги через соцсеть։ мобильную связь, доступ к интернету и др. Об этом сообщает РИА Новости.
Это услуга будет введена для российских пользователей. В ближайшее время планируется запустить оплату коммунальных услуг.
Для оплаты можно использовать банковские карты Visa и MasterCard, выпущенные российскими банками. "Одноклассники" являются одной из самых популярных социальных сетей в России. Аудитория ресурса, по данным LiveInternet, насчитывает 26 миллионов пользователей, в Армении число пользователей сети достигает 640 000 человек.