Թվիթերի իր միկրոբլոգում ՖԻԴԵ-ի նախագահի օգնական Բերիկ Բալգաբաևը գրել էր, որ արդեն պարզ է, թե որտեղ և երբ է անցնելու աշխարհի չեմպիոնի կոչման հավակնորդների առաջնությունը: Բալգաբաևի խոսքով, մրցաշարը տեղի կունենա Լոնդոնում հոկտեմբերի 23-նոյեմբերի 13:
Սակայն ՖԻԴԵ-ի պաշտոնական կայքում այս առնչությամբ պաշտոնական հայտարարություն չկա: Վերջին մի քանի օրերի ընթացքում հավակնորդների մրցաշարի կազմակերպման պատրաստակամություն պաշտոնապես հայտնել են միայն Ադրբեջանի և Բուլղարիայի շախմատի ֆեդերացիաները:
Ընդգծենք, որ հայ գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը նամակ է հղել ՖԻԴԵ-ի նախագահ Կիրսան Իլյումժինովին և Նախագահական խորհրդի անդամներին, հայտարարելով, որ չի մասնակցի այդ մրցաշարին, եթե այն տեղի ունենա Բաքվում: «Հուսով եմ, որ հաշվի կառնեք պատկերացումները`Նախագահական խորհրդում մրցաշարի տեղի ընտրության հարցը քննարկելիս»:

Assistant to the FIDE President Berik Balgabaev has tweeted that World Championship Candidates Tournament will be held in London from October 23-November 13.
However, FIDE official website says nothing on the matter yet. Chess Federations of Azerbaijan and Bulgaria have recently expressed readiness to organize the tournament.
On February 2, Armenian grandmaster Levon Aronian issued a letter to President of FIDE Kirsan Ilyumzhinov and Presidential Council members to notify that he won’t participate in the tournament in case it is held in Baku.