ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 7-ին ստորագրել է հրամանագիր` ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի զարգացման գործում ունեցած վաստակի համար Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի աշխատակազմի սպորտի գծով գլխավոր մասնագետ Էդուարդ Առուշանյանին ԼՂՀ ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչում շնորհելու մասին:
Նույն օրը նախագահը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` փոփոխություն է կատարվել ԼՂՀ Նախագահի 2008 թվականի մարտի 18-ի հրամանագրով ստեղծված բնակարանային ծրագրերի համակարգման պետական հանձնաժողովի կազմում: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնել են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի մամուլի ծառայությունից:

7 февраля президент Арцаха Бако Саакян подписал указ о присуждении главному специалисту по линии спорта аппарата мэрии Степанакерта Эдуарду Арушаняну почетного звания заслуженного деятеля физической культуры и спорта НКР за заслуги в развитии физической культуры и спорта.
В тот же день Саакян подписал указ о внесении изменения в состав Государственной комиссии по координации жилищных программ, созданной указом президента от 18 марта 2008 года, сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе аппарата президента Республики Арцах.