8 Փետրվար 2012 - 07:47 AMT
Իսպանիայի հավաքի ժամանակ «Դինամոն» ընկերական խաղ է անցկացրել մրցաշարի առաջատար չեխական «Սպարտայի» դեմ: Առաջինը խաղի հաշիվը բացել են «Սպարտայի» ֆուտբոլիստները, սակայն «Դինամոյին» հաջողվել է պատասխան գնդակ խփել:
Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին դաշտ է դուրս եկել երկրորդ խաղակեսին, երբ հաշիվը 1:1 էր, և գոլ բաց չի թողել: Խաղն ավարտվել է ոչ ոքի 1:1:
Խաղից հետո «Դինամոյի» գլխավոր մարզիչ Սերգեյ Սիլկինն ասել է, որ դա օգտակար խաղ էր և իրենք ուժերը չափում էին ուժեղ մրցակցի հետ:
«Մեր նորեկները դեռևս պատրաստվածության տարբեր մակարդակներում են գտնվում, սակայան աստիճանաբար փորձ են հավաքում: Ընդհանուր առմամբ ես գոհ եմ նախապատրաստություններից»,-մարզչի խոսքը հայտնում է ակումբի պաշտոնական կայքը:

Во время сбора в Испании московский "Динамо" провел контрольный матч против лидера чемпионата Чехии пражской "Спарты".
Первыми счет открыли футболисты “Спарты”, но “Динамо” удалось забить ответный гол.
Голкипер сборной Армении Роман Березовский вышел на поле во втором тайме при счете 1:1, и не пропустил голов в свои ворота. Матч завершился вничью – 1:1.
После игры главный тренер “Динамо” Сергей Силкин сказал, что это был полезный матч, и они проверили себя на фоне сильного соперника, который уже набрал неплохую форму.
“Наши новички пока находятся в разной степени готовности, но связи постепенно наигрываются. В целом я доволен ходом подготовки”,- слова наставника передает официальный сайт клуба.