2012թ. ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության մասնակից երկրների ազգային ֆեդերացիաների նախագահները մարտի սկզբին աշխատանքային հանդիպում կանցկացնեն առաջիկա մրցաշարի կազմակերպչական հարցերի քննարկման համար: Այդ մասին հաղորդել է «Եվրո-2012 Լեհաստան» տեղական կազմակերպչական կոմիտեի տնօրեն Ադամ Օլկովիչը:
Օլկովիչի խոսքով` ֆեդերացիաների նախագահների հանդիպումը տեղի կունենա մարտի 8-9 Վարշավայում: «Մենք կընդունենք 16 պատվիրակությունների ներկայացուցիչների և երկու օրվա ընթացքում նրանց կծանոթացնենք առաջնության կազմակերպման սկզբունքների հետ կապված բոլոր կարևորագույն գործերին, ներքին ընթացակարգերին, որպեսզի այդ համակարգը գործի առանց խնդիրների»,- ասել է Օլկովիչը, հաղորդում է Ուկրաինֆորմը:
Նա հավելել է, որ ապրիլի վերջին – մայիսի սկզբին նույն այդ նպատակով Վարշավայում կհավաքվեն բոլոր ֆուտբոլային մրցավարները, որոնք սպասարկելու են EURO-2012-ի հանդիպումները:

9 Февраль 2012 - 05:16 AMT
Руководители национальных федераций, чьи сборные примут участие в чемпионате Европы по футболу 2012 года, в начале марта проведут рабочую встречу для обсуждения организационных вопросов предстоящего турнира. Об этом сообщил директор местного организационного комитета «Евро-2012 Польша» Адам Олькович.
По словам Ольковича, встреча футбольных функционеров пройдет 8-9 марта в Варшаве. «Мы будем принимать представителей 16 делегаций и в течение двух дней познакомим их со всеми важнейшими делами, связанными с принципами организации турнира, внутренними процедурами, чтобы эта система функционировала без проблем», – слова директора турнира в Польше передает Украинформ.
Он добавил, что в конце апреля – начале мая с этой же целью в Варшаве соберутся все футбольные арбитры, которые будут обслуживать матчи ЕURO-2012.