Փետրվարի 10-ին Նորարար փորձառական արվեստի կենտրոնում (ՆՓԱԿ) բացվելու է քանդակագործ Միսակ Մաղաքյանի անհատական ցուցահանդեսը: Արվեստագետը, ով 10 տարի չի ցուցադրել իր աշխատանքները, մամլո ասուլիսի ժամանակ ասաց, որ այդ տարիների ընթացքում նա եղել է պրպտումների մեջ, և անընդհատ ստեղծագործել է: Մաղաքյանի աշխատանքներում գերակշռում է կավը և քարը: Ցուցահանդեսը կրելու է «Քարի հոգին» խորագիրը:
Ըստ նրա, իր աշխատանքները հենց բնության միջավայրից են, քանի որ կավի և քարի հարաբերությունն ի սկզբանե կա բնության մեջ: Ցուցահանդեսում ներկայացված է 62 քանդակ և մեծ թվով քարից և կավից ստեղծած կոմպոզիցիաներ:
Ցուցահանդեսում ներկայացվելու են նաև վիդեոինստալյացիաներ: Մաղաքյանը նշեց, որ այս ցուցահանդեսը շարունակական է լինելու: Նա նաև նշեց, որ դեռ չի օգտագործում ոչ ավանդական նյութեր, իր աշխատանքների համար, բայց հնարավոր է, որ մի օր օգտագործի այն: Ցուցահանդեսը գործելու է մինչև մարտի 3-ը:

9 Февраль 2012 - 10:41 AMT
В Центре экспериментального искусства в Ереване откроется выставка скульптур “Душа камня” Мисака Магакяна
10 февраля в Центре новаторского экспериментального искусства (НПАК) в Ереване откроется персональная выставка “Душа камня” армянского скульптора Мисака Магакяна. Скульптор, около 10 лет не представлявший свои работы на выставках, во время пресс-конференции сказал, что все эти годы он находился в постоянном поиске, творил без устали. Работы Магакяна в основном созданы из камня или глины. Выставка будет проходить под девизом “Душа камня”.
По его словам, работы являются олицетворением природы, поскольку сделаны из природных материалов. На выставке представлены 62 скульптуры и множество композиций из камня и глины
На выставке также будут показаны видеоинсталляции. Магакян отметил, что выставка будет носить продолжительный характер. Скульптор сказал, что в создании своих работ он пока не использует нетрадиционные материалы, хотя в дальнейшем это вполне возможно.