LiveJournal բլոգոհոսթինգային ծառայությունը այս պահի դրությամբ անհասանելի է օգտատերերի մի մասին: Այդ մասին Twitter-ում հայտնել է Ռուսաստանում ռեսուրսի ղեկավար Իլյա Դրոնովը:
Ըստ նրա LiveJournal-ում այժմ ճշտում են, թե ինչի հետ է կապված խնդիրը: « Առայժմ չենք կարող ասել, թե ինչով է պայմանավորված ռեսուրսի աշխատանքի խափանումը և օգտատերերի որ մասին է այն անհասանելի»,-ասել է նա:
Հայաստանում ևս կայքը չի բացվում: Host-tracker տվյալներով, որը ստուգում է ռեսուրսի աշխատունակությունը, խնդիրներ հիմնականում ունեն Ռուսաստանի և Եվրոպայի օգտատերերը:
2011թ LiveJournal-ը հաճախ էր անհասանելի դառնում օգտատերերի մի մասին, ինչի պատճառը հիմնականում DdoS հարձակումներն են:

Блогхостинговый сервис LiveJournal на данный момент недоступен части пользователей. Об этом сообщает в Twitter-е руководитель ресурса в России Илья Дронов.
По его словам, в LiveJournal сейчас выясняют, с чем связаны проблемы. "Мы пока не можем сказать, чем вызван сбой в работе ресурса и какой части аудитории не удается получить доступ к LiveJournal", – сказал он.
В Армении тоже сайт не открывается. По данным сервиса Host-tracker, проверяющего работоспособность ресурсов, трудности в работе испытывают в основном пользователи в России и в европейских странах.
В 2011 году LiveJournal часто оказывался недоступен для части пользователей, что в большинстве случаев было вызвано DDoS-атаками.