Ֆուտբոլի անգլիական ասոցիացիան Ստյուարտ Փիրսին նշանակել է Անգլիայի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ: Հոլանդիայի հետ Անգլիայի հավաքականի մոտակա հանդիպմանը, որը տեղի կունենա փետրվարի 29-ին, որպես գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար հանդես կգա Փիրսը:
49-ամյա մասնագետը ներկայումս գլխավորում է Անգլիայի երիտասարդական հավաքականը, ինչպես նաև պատրաստելու է Մեծ Բրիտանիայի թիմին Օլիմպիադա-2012-ին, հաղորդում է newsru.com-ը:
Փետրվարի 9-ին Անգլիայի հավաքականի մարզիչ Ֆաբիո Կաստելլոն անսպասելիորեն լքեց իր պաշտոնը: Իտալացի մասնագետը երեկոյան «Ուեմբլի» մարզադաշտում հանդիպել էր Ֆուտբոլի անգլիական ասոցիացիայի ներկայացուցիչների հետ, որպեսզի քննարկի Ջոն Թերրիի հետ կապված սկանդալային վիճակը: Վերջինս զրկվել է ավագի թևկապից ռասիզմի դրսևորման համար: Այդ հանդիպումից հետո Կապելլոն հրաժարական տվեց:

9 Февраль 2012 - 14:50 AMT
Английская ассоциация футбола назначила Стюарта Пирса на пост главного тренера сборной Англии. На ближайший матч сборную Англии против Голландии, который состоится 29 февраля, в качестве исполняющего обязанности главного тренера выведет Пирс.
49-летний специалист в настоящее время возглавляет молодежную сборную Англии, а также будет готовить команду Великобритании к Олимпиаде-2012, передает newsru.com.
9 февраля наставник сборной Англии Фабио Капелло сенсационно покинул свой пост. Итальянский специалист вечером встретился с представителями Футбольной Ассоциации Англии на стадионе "Уэмбли", чтобы обсудить скандальную ситуацию с Джоном Терри, который был лишен капитанской повязки за проявление расизма. После этой встречи Капелло подал в отставку.