Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, 2014-ին Եվրոպայի գեղարվեստական մարմնամարզության առաջնությունը տեղի կունենա Բաքվում:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է Հայաստանի գեղարվեստական մարմնամարզության հավաքականի մարզիչ Կրեմլինա Մկրտչյանը, նրանք եվրոպական ֆեդերացիայից դեռ ոչինչ չեն ստացել:
«Երբ կստանանք 2014-ի օրացույցը, այդ ժամանակ որոշում կընդունենք, թե որ մրցաշարերում հանդես կգան մեր մարզուհիները: Տվյալ պահին պատրաստվում ենք 2012-ի մրցաշարերին»,- ասել է նա:
«2012-ի ԵԱ-ը տեղի կունենա մայիսի 30-ից հունիսի 3-ը Նիժնի Նովգորոդում, և Հայաստանի հավաքականն անպայման ելույթ կունենա այնտեղ: Մինչ այդ տեղի կունենա Հայաստանի առաջնությունը, որից հետո պարզ կլինի կազմը, որը կմեկնի Նիժնի Նովգորոդ»,- ասել է մարզիչը:

9 Февраль 2012 - 15:46 AMT
Как передают азербайджанские СМИ, в 2014 году чемпионат Европы по художественной гимнастике пройдет в Баку.
Как в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказала главный тренер сборной Армении по художественной гимнастике Кремлина Мкртчян, от европейской федерации они ничего не получали.
“Когда получим календарь 2014 года, тогда и примем решение, в каких турнирах выступят наши спортсменки. На данный момент для нас важнее календарь 2012 года и готовимся к турнирам этого года”, – сказала Мкртчян.
По ее словам, 22-27 февраля в Москве состоится Гран При, где среди взрослых выступит Лилит Арутюнян, а среди молодежи – Клара Симонян.
“Чемпионат Европы 2012 года пройдет с 30 мая по 3 июня в Нижнем Новгороде, и наша сборная обязательно выступит там. До этого в Ереване пройдет чемпионат Армении, после чего и станет ясен состав, который отправится в Нижний Новгород”, – добавила тренер.