10 Փետրվար 2012 - 05:25 AMT
EURO-2012-ի մեկնարկի նախօրեին Գդանսկի մարզադաշտում, որը առաջնության չորս հանդիպում է ընդունելու, կփոխարինվի խոտածածկը: Ինչպես տեղեկացրել է Գդանսկի Ներդրումների վյուրոյի միության փոխնախագահ Ադամ Կալատան, խաղահրապարակը կթարմացվի Լեհաստանի առաջնությունում «Լեգիայի» վերջին հանդիպման ավարտից հետո, հաղորդում է sport.segodnya.ua-ն:
«Մարզադաշտի խոտը դեռ ոչ մի անգամ չեն փոխել: Բայց անկախ այն բանից, թե ինչ վիճակում է կգտնվի դաշտը ֆուտբոլային խաղաշրջանի ավարտից հետո, ֆուտբոլի մայրցամաքային առաջնության չորս հանդիպումները տեղի կունենան նոր խոտի վրա: Դաշտը պետք է բարձրորակ լինի, քանի որ դա մեծ նշանակություն ունի մարզիկների համար»,- ընդգծել է նա:
Մայիսի կեսերին Գդանսկի մարզադաշտի ղեկավարումը կանցնի ՈՒԵՖԱ-ին, և օբյեկտը ստիպված կլինի ազատվել «Լեգիայի» ակումբային խորհրդանշաններից, ինչպես նաև կապամոնտաժվեն մարզադաշտի անվան գրությունները ճակատային հատվածում:

Накануне старта EURO-2012 года на стадионе в Гданьске, который примет четыре матча турнира, будет проведена замена газона. Как проинформировал вице-президент союза Бюро инвестиций Гданьска Адам Калата, игровая площадка будет обновлена сразу по завершении последнего матча местной "Легии" в чемпионате Польши, передает sport.segodnya.ua.
"Траву на арене еще ни разу не меняли. Но независимо от того, в каком состоянии будет находиться поле после окончания футбольного сезона, четыре матча континентального первенства по футболу пройдут на новой траве. Поле должно быть высокого качества, поскольку это имеет огромное значение для игроков", – подчеркнул он.
В середине мая гданьский стадион перейдет в управление УЕФА и объект придется освободить от клубной символики "Легии", а также демонтировать надписи с названием стадиона на его фасаде.