Ինչպես հայտնել է ՖԻԴԵ-ի նախագահ Կիրսան Իլյուժմինովը, հավակնորդների մրցաշարը կկայանա Լոնդոնում` հոկտեմբերի 23-նոյեմբերի 13, հայտնում է sport-express.ru-ն:
Կազմակերպիչն է լինելու ամերիկացի Էնդրյու Պոլսոնի «Ագոն» կազմակերպությունը, որին ՖԻԴԵ-ն կփոխանցի տղամարդկանց շրջանում աշխարհի առաջատարի կոչման առաջիկա խաղերի անկացման իրավունքները:
Այսպիսով, 2013-2014 խաղաշրջանի մասնակիցների ամբողջական ցուցակը հետևյալ տեսքն ունի. Մանգուս Կարլսեն` Նորվեգիա, Լևոն Արոնյան` Հայաստան, Վլադիմիր Կրամնիկ, Պետեր Սվիդլեր և Ալեքսանդր Գրիշչուկ` Ռուսաստան, Վասիլի Իվանչուկ` Ուկրաինա, Թեյմուր Ռաջաբով` Ադրբեջան:
Առաջնության անցկացմանը հավակնում էին նաև Ադրբեջանն ու Բուլղարիան: Սակայն հայ գրոսմայստեր Արոնյանը նամակ էր ուղղել ՖԻԴԵ-ի նախագահին և նախագահական խորհրդին, հայտարարելով, որ չի մասնակցի մրցաշարին, եթե այն անցկացվի Բաքվում:

President of FIDE Kirsan Ilyumzhinov has confirmed holding World Championship Candidates Tournament in London from October 23-November 13.
The line-up for 2013-2014 tournament is as follows: Magnus Carlsen (Norway), Levon Aronian (Armenia), Vladimir Kramnik, Peter Svidler, Alexander Grischuk (Russia), Vasyl Ivanchuk (Ukraine), Teimour Radjabov (Azerbaijan) and loser of Viswanathan Anand (India) – Boris Gelfand (Israel) game at World Chess Championship to be held in May 2012.
Earlier, Chess Federations of Azerbaijan and Bulgaria had expressed readiness to organize the tournament.
On February 2, Armenian grandmaster Levon Aronian issued a letter to President of FIDE Kirsan Ilyumzhinov and Presidential Council members to notify that he won’t participate in the tournament in case it is held in Baku.