Փետրվարի 12-ին Լոռու մարզի Գուգարք համայնքի «Կապույտներ» հանգստի գոտու տարածքում կմեկնարկի արտաճանապարհային մեքենաների ձմեռային ռալլին, որը կազմակերպել են Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան և «ԱրմենՏել» ընկերությունը։
Jeep-Trial դասի մրցումներին կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները, ինչպես պրոֆեսիոնալներ, այնպես էլ արտաճանապարհային մեքենաների էքստրեմալ վարման սիրահարներ, տեղեկացնում են «ԱրմենՏել»-ի մամլո ծառայությունից։
«Էքստրեմալ սպորտը մեծ տարածում է գտնում ամբողջ աշխարհում և դրա սիրահարների ճնշող մեծամասնությունը երիտասարդներ են: Հուսով եմ, որ սկսնակները կհամալրեն մարզիկների համերաշխ ընտանիքը, քանի որ մեկ անգամ փորձելով քո ուժերը պայքարում, դու մնում ես հավատարիմ էքստրեմալ սպորտին», – նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ձմեռային ռալլին կմասնակցեն Երևանի և Հայաստանի մարզերի շուրջ 35 վարորդ, ինչպես նաև Վրաստանի էքստրեմալ սպորտի Geoxtreme ֆեդերացիայի ներկայացուցիչներ:

10 Февраль 2012 - 09:00 AMT
12 февраля в Лорийской области Армении на территории зоны отдыха “Капуйтнер” сельской общины Гугарк стартует Зимнее ралли внедорожников, организованное Ассоциацией экстремального спорта Армении “Адреналин” и компанией “АрменТел”.
Участие в соревновании класса Jeep-Trial могут принять все желающие, как профессионалы, так и любители экстремального вождения внедорожников, сообщают в пресс-службе компании “АрменТел”.
“Сегодня экстремальный спорт быстрыми темпами набирает популярность по всему миру и подавляющее большинство поклонников этого спорта – молодежь. Я надеюсь, что новички пополнят дружную семью спортсменов, потому что, попробовав себя в борьбе даже раз – ты навсегда останешься верен экстремальному спорту. Я желаю всем участникам, и юным пилотам, и водителям-профессионалам ярких впечатлений от преодоленных препятствий, новых рекордов в скорости и мастерстве управления автомобилем”, – отметил генеральный директор компании “АрменТел” Игорь Климко.
В ралли примут участие представители грузинской федерации экстремального спорта Geoxtreme, а также около 35 водителей из столицы и регионов Армении. Соревнование пройдет на скорость и мастерство преодоления заснеженной трассы.