Այսօր` փետրվարի 11-ին Մոսկվայի տանը կայացավ «Վիսոցկի. Շնորհակալություն, որ ողջ ես» ֆիլմի երևանյան փակ պրեմիերան: Վլադիմիր Վիսոցկու որդին` Նիկիտան խոսելով ֆիլմի մասին, նշեց, որ ամենատարածված հարցը դա երգչին մարմնավորած դերասանի անվան գաղտնիության պատճառն է: Նա նշեց, որ դա հատուկ է արված, որովհետև ֆիլմը դիտողներն ինքնստինքյան կսկսեն համեմատել դերասանին և իրական կերպարին: Այնուամենայնիվ Նիկիտան ժխտեց, որ դա արվել է վարկանիշ բարձրացնելու համար:
Ինչ վերաբերում է նրան, որ ֆիլմը միանշանակ չի ընդունվում, նա ասաց, որ Վլադիմիր Վիսոցկին երբեք միանշանակ չի ընդունվել, նույն կերպ և ֆիլմն է: Ֆիլմի մասին որոշ մասնագետներ խոսելիս նշում են, որ դա Վիսոցկին չէ և չարժե ֆիլմը դիտել: Նիկիտան ասաց, որ դա այդպես չէ, քանի որ դիտողների 70 տոկոսին ֆիլմը դուր է եկել, և ընդհանրապես դուր չի եկել միայն 2 տոկոսին: Նա ցավով նշեց, որ հենց այդ փոքրամասնության խոսքն է լսելի դառնում դիտողների համար: Այնուամենայնիվ Նիկիտա Վիսոցկի միանշանակ գոհ է ֆիլմից:

11 февраля в Доме Москвы в Ереване состоялась закрытая премьера фильма “Высоцкий. Спасибо, что живой”. Сын Владимира Высоцкого – Никита, говоря о фильме, отметил, что зрители чаще всего спрашивали, в чем причина утайки имени актера, сыгравшего главную роль. Он сказал, что это сделано специально для того, чтобы зрителям не пришлось сравнивать актера и сыгранного им героя. Несмотря на это, Никита опроверг обвинения в том, что это сделано преднамеренно, с целью поднять рейтинг картины.
А по поводу того, что фильм воспринимается неоднозначно, Никита Высоцкий сказал, что и Владимира Высоцкого все воспринимали неоднозначно, точно так же, как фильм. Некоторые специалисты даже выразили точку зрения, что герой фильма совсем не похож на Высоцкого и фильм не стоит смотреть. Никита с этим не согласился, поскольку 70 процентам зрителей, посмотревших картину, фильм очень понравился, вообще не понравился только 2 процентам зрителей. Никита с сожалением отметил, что почему-то именно мнение этого меньшинства всегда больше запоминается зрителю. Сам Никита очень доволен фильмом.