Երգչուհի Ուիթնի Հյուսթոնին, ով մահացել է իր հյուրանոցային համարում կիրակի օրը, կնվիրվի «Գրեմմի» երաժշտական մրցանակաբաշխության համերգային համարներից մեկը, գրում է Reuters-ը:
Հյուսթոնը «Գրեմմիի» վեցակի դափնեկիր էր: Նրա պատվին երգ կկատարի երգչուհի և դերասանուհի Ջեննիֆեր Հադսոնը:
Սկզբում ենթադրվում էր, որ «Գրեմմիի» գլխավոր հիթը կդառնա փոփ-աստղ Ադելը, որը պետք է առաջին անգամ ելույթ ունենա հանրության առջև ձայնալարերի վիրահատությունից հետո:
The Los Angeles թերթի տեղեկությունների համաձայն, նախօրեին Հյուսթոնը մասնակցել էր համերգի փորձին, որով պետք է հանդես գար «Գրեմմիի» պատվին ընդունելության ժամանակ, սակայն արդեն այդ ժամանակ, ականատեսների վկայությամբ, իրեն տարօրինակ էր պահում և փորձը հեշտ չէր անցնում նրա համար: Այնուհետև նա վերադարձել էր իր համարը Beverly Hilton հյուրանոցում, որտեղից 3:43-ին շտապ օգնության և ոստիկանության կանչ էր կատարվել: Դեպքի վայր ժամանելով՝ բժիշկները փորձել էին օգնություն ցույց տալ Հյուսթոնին, արհեստական շնչառություն էին կատարել, սակայն 3:55 ստիպված էին արձանագրել երգչուհու մահը:
Վերջին տարիներին երգչուհին բուժվում էր թմրանյութերային և ալկոհոլային կախվածությունից: Առողջական վատթարացման պատճառով 2010-ին երգչուհու համաշխարհային շրջագայությունը դադարեցվել էր: Նա այդ ժամանակ նոր էր թողարկել իր ամենահաջողված սկավառակը:

The Grammys will honor the memory of Whitney Houston on Sunday, Feb 12 night, and it appears Jennifer Hudson will lead the charge, msnbc.com reports.
However, viewers won’t see the show turn into a “full-blown tribute,” according to the show’s executive producer.
“We had a long-term association with Whitney. Whitney was a multi-Grammy winner. She appeared on the show a number of times … obviously we are very saddened. We don’t want to rush to anything that wouldn’t be respectful,” Grammy executive producer Ken Ehrlich told CNN on Sunday night of the music awards show’s plan to honor Houston, who died on Saturday at age 48.
“Our plan at this point, I’ve asked Jennifer Hudson to come. We’re really, at this point, talking about what she’s going to do, but it will be something respectful,” Ehrlich said of Hudson's performance. “It’s not going to be a full-blown tribute, to me that feels like it’s too early, it’s too fresh at this moment, so we’re working on something that will be really respectful and appropriate to Whitney’s memory.”