Փետրվարի 19-ին Մասաչուսեթսի Հայկական գրադարանում և թանգարանում (ALMA) բացվելու է նկարչուհի Հոուփ Ռիկարդիի «Պատմությունն անտեսված է» խորագրով ցուցահանդեսը: Ռիկարդին 2010 թ-ին սկսեց ուսումնասիրել իր հայ պապի ժառանգությունը, և հայկական սփյուռքի պատմությունը: Ցուցադրվող աշխատանքները լուսանկարների արտատպություններ են կտավի վրա:
«Պատմությունն անտեսված է» շարքն անցած տարի ցուցադրվել է Բոսթոնի «Գալաթեա» պատկերասրահում: Այժմ նկարչուհին ակտիվորեն աշխատում է 2015թ-ին Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված մեծ նախագծի վրա: Ցուցահանդեսը շարունակվելու է մինչև ապրիլի 29-ը:

13 Февраль 2012 - 08:57 AMT
19 февраля в Армянском музее и библиотеке Массачусетса (ALMA) откроется выставка художницы армянского происхождения Хоуп Риккарди под названием “История позабыта ”. С 2010 года Риккарди, дедушка которой был армянином, начала изучать наследие историю армянской диаспоры. Выставленные картины представляют собой изображения, срисованные с фотографий на полотно.
Цикл “История позабыта ” в прошлом году был выставлен в галерее “Галатея” в Бостоне. В настоящее время художница активно работает над проектом, посвященным 100-летию Геноцида армян, которое будет отмечаться в 2015 году.