Փետրվարի 14-ին Հայաստանի Գիտության և մշակույթի ռուսական կենտրոնում բացվելու է Երիտասարդ կինոսիրողների ակումբ: Ակումբի առաջին նիստում տեղի կունենա Հայաստանում հայտնի և սիրված «Հարսնացուն հյուսիսից» ֆիլմի դիտումը:
Ակումբի նախաձեռնողներն են «Երիտասարդ ակտիվ քաղաքացիների նախաձեռնություն» հասարակական կազմակերպությունը և Հայաստանում «Ռուսհամագործակցության» ներկայացուցչության հովանավորությամբ գործող ռուսաց լեզվի աջակցության բարեգործական հայ-ռուսական հիմնադրամը:
Ակումբ են հրավիրվում երիտասարդ երևանցիները, որոնք ցանկանում են իրենց տեսակետն արտահայտել կինոարվեստի զարգացման վերաբերյալ, ցանկություն ունեն այսօրվա դիրքերից քննարկելու հայկական, ռուսական և արտասահմանյան ֆիլմերի գլուխգործոցները, քննարկելու ֆիլմերում բարձրացված հարցերը, համեմատություններ անել ներկայի և անցյալի միջև, հումանիստական իդեալների ամրապնդման համար ելքեր որոնել, մշակութային երկխոսություն զարգացնել, հայտնում է Հայաստանում «Ռուսհամագործակցության» ներկայացուցչության մամուլի ծառայությունը:

14 февраля в Российском центре науки и культуры в Армении открывается Молодежный клуб любителей кино. На первом заседании клуба состоится просмотр известного и любимого в Армении кинофильма «Невеста с Севера».
Организаторами клуба являются общественная организация «Инициатива активных молодых граждан» и Армяно-Российский благотворительный фонд поддержки русского языка под патронатом Представительства Россотрудничества в Армении.
В клуб приглашаются молодые ереванцы, кто хочет сформировать свою точку зрения на развитие киноискусства, имеет желание обсуждать с позиции сегодняшнего дня шедевры армянских, русских и иностранных кинематографистов, анализировать поднятые в них вопросы, проводить сравнения между прошлым и настоящим, искать возможные ответы в интересах укрепления гуманистических идеалов, развития диалога культур, сообщает Пресс-служба Представительства Россотрудничества в Армении.