Forbes-ի թղթակից Ռոջեր Ֆրիդմաը, ով անձամբ ճանաչում էր աշխարհահռչակ երգչուհի Ուիթնի Հյուսթոնին, պնդում է, որ նրան կարող էին սպանած լինել: Նա հղում է դեպքի վայրում սեփական աղբյուրին:
« Grammy» մրցանակաբաշխության ողջ նախորդ երեկոն Ուիթնի Հյուսթոնը դուրս չէր գալիս սեփական համարից: Նա ակնհայտորեն պատրաստ է եղել բեմ բարձրանալու. հագին հանդիսավոր հագուստ էր, որով ավելի ուշ, նրան հայտնաբերել էր ոստիկանություն: Երգչուհին մահացել է լոգարանում, և, չգիտես ինչու, որոշել է հագուստով լոգանք ընդունել, գրում է Forbes-ի թղթակիցը, ով վերջին 25 տարիներին մտերիմ է եղել երգչուհու և նրա ընտանիքի հետ:
Ֆրիդմանը գրում է, որ բժիշկների և ոստիկանների արձագանքը հյուրանոցից կատարված հեռախոսազանգին տարօրինակ էր` «Բևեռլի Հիլթոն» հյուրանոցի 4-րդ հարկի զանգից հետո, բժիշկները բավականին ուշ են հասկացել, թե ինչ է տեղի ունեցել: Դեպքից հետո, որոշում կայացվեց « Grammy» չդադարեցնել:
Լրագրողը ներկայացնում է հյուրանոցի սեփական աղբյուրի խոսքը, համաձայն որի Հյուսթոնի համարի խուզարկության ժամանակ ոստիկանությունը հայտնաբերել է, որ համարի պլազմային հեռուստացույցը կոտրված էր: Ըստ աղբյուրի, դեպքի վայրում ակնհայտորեն եղել են պայքարի նախանշաններ: Բացի այդ դեպքի նախորդ օրը, Հյուսթոնի համարի ներքևի համարից հյուրանոցի ղեկավարությունը բողոք է ստացել: Ըստ համարը վարձակալած տղամարդու մի պահ առաստաղից իսկական հեղեղ սկսեց թափվել: Նա համոզված է, որ դա Հյուսթոնի ձեռքի գործն էր: Համանման կարծիք ունի նաև ոստիկանությունը: Սակայն Ֆորբսի աղբյուրը պնդում է, որ ջրի արտահոսքը տեղի է ունեցել երգչուհու թիմի անդամներից մեկի համարում: Forbes-ի լրագրողը չի բացառում, որ երգչուհուն կարող էին սպանել, իսկ ջրի հետ կապված խնդիրը հետքերը վերացնելուն կարող էր ծառայել:

Журналист Forbes Роджер Фридман, лично знавший всемирно известную певицу Уитни Хьюстон, утверждает, что ее могли убить. Фридман приводит слова собственного источника в отеле, где произошла трагедия.
Весь вечер перед церемонией вручения премии "Grammy" Уитни Хьюстон не выходила из собственного номера. Она была явно готова подняться на сцену – на ней был торжественный костюм, в котором ее позднее и обнаружила полиция. Певица умерла в ванне, которую почему-то решила принять одетой, пишет журналист Forbes, по собственному признанию, друживший с Хьюстон и ее семьей последние 25 лет. И это только первая странность, связанная с гибелью певицы.
Фридман пишет, что реакция полиции и врачей на экстренный звонок из гостиницы, где остановилась звезда, была странной: после вызова на четвертый этаж отеля "Беверли Хилтон" врачи далеко не сразу сообразили, что произошло. Спустя 10 минут после того, как охрана уже очистила от посторонних вестибюль гостиницы, медики сообщили, что беспокоиться не о чем, и церемонию вручения "Grammy" решено было не прерывать. "Я находился в это время в зале, и замешательство, в которое впали организаторы мероприятия, было одним из самых странных зрелищ, когда-либо мной виденных", – пишет Роджер Фридман.
Журналист приводит слова собственного источника из гостиницы "Беверли Хилтон", который утверждает, что при осмотре номера Уитни Хьюстон полиция обнаружила, что установленный в комнате плазменный телевизор был разбит. По словам источника, на месте трагедии были явно видны следы борьбы. Кроме того, в ночь накануне смерти певицы, в администрацию гостиницы поступила жалоба от человека, снимавшего номер, находившийся прямо под апартаментами Хьюстон. Мужчина утверждает, что в какой-то момент с потолка полился настоящий дождь. Постоялец уверен, что его номер затопила Хьюстон, такой же точки зрения на данный момент придерживается полиция. Однако источник Роджера Фридмана в гостинице утверждает, что утечка произошла не из номера Хьюстон, а из апартаментов одного из членов ее команды. Журналист Forbes не исключает, что певицу могли убить, устроив потоп, чтобы замести следы.