Ամերիկյան դիվերսիֆիկացված տեխնոլոգիական կոնցեռն General Electric և Microsoft ընկերությունները համատեղ ձեռնարկություն կստեղծեն առողջապահության ոլորտում: Դրա ստեղծման մասին թույլտվությունը հրապարակված է Եվրահանձնաժողովի պաշտոնական կայքում:
Ըստ հաղորդագրության, ՀՁ-ն կմշակի պլատֆորմ բժշկական տվյալների հավաքման, մշակման, վերլուծության և փոխանցման համար, ինչպես նաև բժիշկներին օժանդակելու համար վերլուծական ինֆորմացիայի տարածմանը:
Դեռևս 2011թ դեկտեմբերի սկզբին GE և Microsoft հայտարարել են ՀՁ ստեղծման մասին: Ընկերություններ ունենալու են հավասար մասնաբաժիններ: GE կողմից ընկերության ստեղծմանը մասնակցելու է GE Healthcare դուստր ընկերությունը, որն աշխատում է աշխատում է բժշկական սարքավորումների ոլորտում, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:

13 Февраль 2012 - 13:31 AMT
Совместное предприятие (СП) между американским диверсифицированным технологическим концерном General Electric и корпорацией Microsoft будет создано в сфере здравоохранения. Разрешение на его создание опубликовано на официальном сайте Еврокомиссии.
Согласно сообщению, СП разработает платформу, которая будет собирать, обрабатывать, анализировать и передавать медицинские сведения, а также аналитическую информацию для помощи докторам.
Еще в начале декабря 2011 года GE и Microsoft объявили о создании этого СП. Компании будут иметь равные доли в его уставном капитале. Со стороны GE в проекте будет участвовать дочернее предприятие GE Healthcare, которое работает на рынке медицинского оборудования, передает РИА Новости.