Փետրվարի 14-ին Թուրքիայում տեղի կունենա դատավարություն, որի ժամանակ կդիտարկվի տեղի ֆուտբոլային առաջնությունում պայմանագրային հանդիպումների կազմակերպման և կոռուպցիայի մասին գործը: Մեղադրյալը «Ֆեներբախչե» ակումբի նախագահ Ազիզ Յըլդըրըմն է: Ազիզ Յըլդըրըմին մեղադրանք է առաջադրվել Թուրքիայի առաջնությունում պայմանագրային հանդիպումների կազմակերպման և կոռուպցիայի կասկածով: Դատախազները նրա համար 147 տարվա ազատազրկում են պահանջում, հաղորդում է newsru.com-ը:
2011թ. դեկտեմբերին թուրք պատգամավորները ֆուտբոլում կոռուպցիայի համար պատժի մասին օրենք ընդունեցին: Այն պետք է 12-ից մինչև 3 տարի դարձներ ազատազրկման առավելագույն ժամկետը նրանց համար, ովքեր մեղավոր կճանաչվեին պայմանագրային հանդիպումների կազմակերպման մեջ, սակայն Թուրքիայի նախագահ Աբդուլլահ Գյուլը վետո դրեց այդ օրինագծի վրա:

14 Февраль 2012 - 12:41 AMT
14 февраля в Турции пройдет заседание суда, на котором будет рассмотрено дело об организации договорных матчей в местном футбольном чемпионате. На скамье подсудимых – президент клуба "Фенербахче" Азиз Йылдырым. Всего перед судом предстанут около 100 руководителей и игроков клубов.
Азизу Йылдырыму предъявлено обвинение по подозрению в коррупции и в организации договорных матчей в чемпионате Турции. Прокуроры требуют для него тюремного заключения сроком в 147 лет, передает newsru.com.
В декабре 2011 года турецкие депутаты приняли закон о наказании за коррупцию в футболе. Он должен был сократить максимальный срок тюремного заключения для тех, кто будет признан виновным в организации договорных матчей с 12-ти до 3-х лет, но президент Турции Абдулла Гюль наложил вето на законопроект.