Այս օրերիին Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականն Աբովյանում համատեղ ուսումնամարզական հավաք է անցկանում Վրաստանի հավաքականի հետ: Բռնցքամարտիկները պատրաստվում են միջազգային մրցաշարերի, որոնք տեղի կունենան Բուլղարիայում և Ֆինլանդիայում:
Ինչպես նշել է Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը, փետրվարի 15-ին նրանք վրացիների հետ սպարինգ կանցկացնեն: «Թիմի մարտական տրամադրվածությունը բարձր է, և կարծում եմ, որ միջազգային մրցաշարերում մեր բռնցքամարտիկները լավ ելույթ կունենան: 6 բռնցքամարտիկներ ելույթ կունենան Բուլղարիայում, իսկ 6-ը՝ Ֆինլանդիայում»,- ասել է Աղամալյանը:
Մարզչի խոսքով, այդ մրցաշարերից հետո պարզ կլինի, թե ով կմասնակցի վարկանիշային մրցաշարին: Օլիմպիական ուղեգրեր կխաղարկվեն ապրիլի 13-22-ը Տրապիզոնում:
«Ես ակնկալում եմ, որ Տրապիզոնում մեզ կհաջողվի նվաճել մեկ կամ երկու օլիմպիական ուղեգիր»,- ասել է նա:
Հավաքականի հետ մարզվում է նաև Անդրանիկ Հակոբյանը (75 ք/կ), ով արդեն ապահովել է իր մասնակցությունը Լոնդոնի օլիմպիական խաղերին: «Անդրանիկը մարզվում է անհատական ծրագրով: Նա ելույթ կունենա Ֆինլանդիայում, որից հետո պլանավորվում է, որ նա հանդես կգա ևս մեկ մրցաշարում ու Լոնդոն կմեկնի լավ մարզավիճակում»:

14 Февраль 2012 - 13:56 AMT
Сборная Армении по боксу в Абовяне проводит совместный учебно-тренировочный сбор с грузинской сборной
В эти дни сборная Армении по боксу в Абовяне проводит совместный учебно-тренировочный сбор с Грузией. Боксеры готовятся к международным турнирам, которые пройдут в Болгарии и Финляндии.
Как отметил главный тренер мужской сборной Армении Карен Агамалян, 15 февраля они проведут спарринг с грузинами. “Боевой настрой у команды высокий, и, думаю, что в международных турнирах наши боксеры выступят хорошо. 6 боксеров выступят в Болгарии, а 6 – в Финляндии”, – сказал Агамалян.
По словам наставника, после этих турниров станет ясно, кто поедет на рейтинговый турнир. Олимпийские путевки будут разыгрываться 13-22 апреля в Трабзоне.
“Думаю, что наши боксеры из Трабзона вернутся с путевками. Я ожидаю, что в Трабзоне нам удастся завоевать 1 или 2 путевки. Посмотрим, как получится”, – добавил он.
Со сборной тренируется и Андраник Акопян (в/к 75), который уже обеспечил свое участие на Олимпийских играх в Лондоне: “Андраник тренируется по индивидуальной программе. Он выступит на турнире в Финляндии, после этого планируется, что выступит еще на одном турнире. Потом отправится в Лондон в хорошей форме”.