14 Փետրվար 2012 - 14:19 AMT
Վարշավայի Ազգային մարզադաշտի տնօրեն Ռաֆալ Կապլերը հրաժարական է տվել: Այդ որոշումը նա ընդունել է այն բանից հետո, երբ մարզադաշտի նախագծում հայտնաբերվել էին թերություններ, որոնք թույլ չէին տալիս օբյեկտը պաշտոնապես հանձնել շահագործման, հաղորդում է sport-express.ru-ն:
Ազգային մարզադաշտի բացման արարողությունը տեղի էր ունեցել հունվարի վերջին, սակայն այնտեղ դեռևս չի կարելի մրցաշարեր անցկացնել անվտանգության հետ կապված խնդիրների պատճառով:
Սկանդալի համար ևս մեկ առիթ է դարձել լուրն այն մասին, որ Կապլերին 180 հազար դոլարի չափով հատուցում կվճարվի աշխատանքային պայմանագրի վաղաժամկետ խզման համար:
Վարշավյան մարզադաշտում ծրագրված է անցկացնել ֆուտբոլի Եվրոպայի 2012թ. առաջնությունը բացող հանդիպումը:

Директор Национального стадиона в Варшаве Рафал Каплер подал в отставку. Это решение он принял после того, как в проекте арены были обнаружены недочеты, не позволяющие официально ввести объект в эксплуатацию, сообщает sport-express.ru.
Церемония открытия Национального стадиона состоялась в конце января, но проводить соревнования на арене по-прежнему нельзя из-за проблем с безопасностью.
Еще одним поводом для скандала вокруг арены стало известие о том, что Каплеру будет выплачена компенсация в размере 180 тысяч долларов за досрочное расторжение трудового договора.