Twitter սոցիալական ցանցը կդառնա 2012-ի Լոնդոնի ամառային օլիմպիական խաղերի հիմնական լրատվական ծառայությունը, սակայն մարզիկները պետք է զգույշ լինեն հաղորդագրություններ գրելիս: Փետրվարի 15-ին «Էնջին» ինտեգրված մարքեթինգային հաղորդակցությունների կենտրոնակայանում կայացել է խորհրդակցություն, որտեղ քննարկվել է սոցիալական մեդիաների հարցը, մասնավորապես, սպորտային խաղերի կողմից դրանց օգտագործումը, մարզիկների կողմից թվիթներ գրելը, հաղորդում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:
Մասնակիցները հանգել են եզրակացության, որ մարզիկներն անպայման պետք է իրենց գրությունները թողնեն Twitter-ում, բայց ցանցի ցանկացած չարամիտ օգտագործման դեպքում հեղինակը կկորցնի վստահությունը:

15 Февраль 2012 - 14:46 AMT
Социальная сеть Twitter станет основным новостным сервисом летних Олимпийских игр-2012 в Лондоне, однако спортсмены должны быть осторожны при написании сообщений. В штаб-квартире агентства интегрированных маркетинговых коммуникаций "Энджин" 15 февраля состоялось совещание, на котором был обсужден вопрос социальных медиа, в частности, использование их спонсорами игр, написание твиттов атлетами, роль Лондонского организационного комитета Олимпийских и Паралимпийских игр-2012 в продвижении брендов, передает ИТАР-ТАСС.
Проводил мероприятие исполнительный директор спортивного агентства "Синерджи" Тим Кроу. Участники пришли к заключению, что атлеты непременно должны оставлять свои записи в Twitter, но любое неблагонамеренное использование сети, к примеру, написание пренебрежительных отзывов о других спортсменах-олимпийцах, подорвет доверие к автору.