ՀՀ մշակույթի նախարարությունը, Մարդկային ռեսուրսների զարգացման «Փյունիկ» համահայկական հիմնադրամը, Երևանի Կոմիտասի անվան կոնսերվատորիայի Գյումրու մասնաճյուղը, «Վերածնունդ» միջազգային մրցույթ-փառատոնը` ապրիլի 10-19-ը Գյումրիում կազմակերպում են «Վերածնունդ» երաժիշտ-կատարողների միջազգային IV մրցույթ-փառատոնը:
Մրցույթ-փառատոնի նպատակն է խթանել դասական արվեստի հանրայնացումը` հայ և արտերկրի երաժիշտ-կատարողների միջև ստեղծելով փոխհամագործակցության հարթակ:
«Վերածնունդ» միջազգային մրցույթ-փառատոնի շրջանակներում կանցկացվեն.երաժիշտ-կատարողների միջազգային IV մրցույթը, երիտասարդ կոմպոզիտորների միջազգային I մրցույթը, «Հայաստանը և համաշխարհային մշակույթը» թեմայով միջազգային VI գիտաժողովը, համերգներ և վարպետության դասեր հայ և օտարերկրյա անվանի երաժիշտների մասնակցությամբ, հայտնում է ՀՀ մշակույթի նախարարությունը:

15 Февраль 2012 - 14:57 AMT
Министерство культуры РА, Всеармянский фонд “Пюник”, филиал Ереванской государственной консерватории им.
Комитаса в Гюмри, Международный конкурс-фестиваль “Возрождение” с 10 по 19 апреля в Гюмри организуют IV международный конкурс-фестиваль молодых музыкантов-исполнителей “Возрождение”.
Цель фестиваля – стимулировать популярность классического искусства, создав между армянскими и зарубежными музыкантами-исполнителями платформу для сотрудничества.
В рамках фестиваля будут проведены IV международный конкурс музыкантов-исполнителей, I международный конкурс молодых композиторов, VI всемирная научная конференция на тему “Армения и всемирная культура”, концерты и мастер-классы с участием известных зарубежных музыкантов, сообщают в Министерстве культуры РА.