Թուրքիայում ծնված հայազգի երգչուհի Սիբիլը մարտի 31-ին առաջին անգամ ելույթ է ունենալու Նյու Յորքում: Ինչպես հայտնում է The Armenian Mirror-Spectator-ը, համերգն իրականանալու է Կոնստանդնուպոլսի բարեգործական միության ջանքերով: Համերգի կազմակերպիչներն են Թամար Կայսերյանը և Հիլդա Նիսանյանը:
«Սիբիլն այդ օրը ելույթ է ունենալու թուրք և ամերիկացի երաժիշտների հետ: «Շուշի» պարային համույթը նույնպես նմասնակցելու է այդ համերգին», ասել է միության նախագահ Կայսերյանը:
Սիբիլը ծնվել է Ստամբուլում, ում ընտանիքը փոխել է Թորոսյան ազգանունը Բեկթորոսողլուի: Նրան ծնողներն անվանել են գրող Զաբել Ասատուրի պատվին, ում մականունն էր Սիբիլ: Երգչուհու հայրը` Կարպիսը ոսկերիչ է, ով ծնվել է Ստամբուլում, իսկ մայրը` Մարին`Սեբաստիայից է:

15 Февраль 2012 - 15:06 AMT
Как сообщает The Armenian Mirror-Spectator, концерт будет реализован силами Константинопольского благотворительного общества. Организаторы концерта – Тамар Кайсерян и Хильда Минасян.
“В этот день Сибил выступит вместе с турецкими и американскими музыкантами. Хореографический ансамбль “Шуши” также примет участие в концерте”, – сказала председатель общества Тамар Кайсерян.
Сибил родилась в Стамбуле. Певицу родители назвали в честь писательницы Забел Асатур, она писала под псевдонимом Сибил. Певческую карьеру певица начинала в церковном хоре.