16 Փետրվար 2012 - 15:14 AMT
«Ազգային» մարզադաշտի նախկին տնօրենին պրեմիա չեն տալիս EURO-2012 մարզադաշտի հետ կապված խնդիրների պատճառով
Լեհաստանի սպորտի նախարար Յոհաննա Մուխան դադարեցրել է 180 հազար դոլարի չափով պրեմիայի վճարումը «Ազգային» մարզադաշտի նախկին տնօրեն Ռաֆալ Կապլերին, հաղորդում է sport-express.ru-ն:
Նա լքել է իր պաշտոնը մարզադաշտը շահագործման հանձնելու հետ կապված խնդիրների պատճառով: «Ազգային» մարզադաշտը պետք է բացվեր դեռևս 2011թ. հունիսին, սակայն բոլոր նորմերին օբյեկտի համապատասխանության մասին փաստաթղթերը մինչ օրս չեն ստորագրվել:
Վարշավայի մարզադաշտը բացվեց հունվարի 29-ին: Այն գտնվում է Վիսլա գետի արևելյան ափին: Մարզադաշտն ընդունակ է 50 հազար երկրպագու ընդունել: Ծրագրվում է, որ հունիսի 8-ին այն կընդունի EURO-2012-ի բացման հանդիպումը, որում Լեհաստանի հավաքականին կդիմակայեն հույները:

16 Февраль 2012 - 15:14 AMT
Экс-директору Национального стадиона Варшавы не выдается премия из-за проблем со стадионом EURO-2012
Министр спорта Польши Йоанна Муха приостановила выплату премии в размере 180 тысяч долларов экс-директору Национального стадиона в Варшаве Рафалу Каплеру, передает sport-express.ru.
Он покинул свой пост из-за проблем с введением арены в эксплуатацию. “Национальный” стадион должен был быть открыт еще в июне 2011 года, но подписание документов о соответствии объекта всем нормам до сих пор не состоялось. Стадион в Варшаве был открыт 29 января. Он расположен на восточном берегу реки Висла в районе под названием Прага. Арена, которая способна принять 50 тысяч болельщиков, стоит на месте Стадиона Десятилетия. Планируется, что 8 июня он примет матч открытия EURO-2012, в котором сборной Польши будут противостоять греки.