EURO-2012-ի մարզադաշտերը, որոնք Ուկրաինան և Լեհաստանը պատրաստում են առաջնությանը, կարելի է անվանել ամենաժամանակակիցներից մեկը Եվրոպայում: Այդ մասին հայտնել է Լեհաստանի կազմկոմիտեի նախագահ Ադամ Օլկովիչը: Առաջնության տնօրենն առանձնահատուկ ձեռքբերում է համարում Լեհաստանի գլխավոր Ժողովրդական մարզադաշտը Վարշավայում, որը հանդիսավոր կերպով բացվեց այս տարվա հունվարի վերջին, հաղորդում է sport.oboz.ua-ը:
Օլկովիչի խոսքով, որքան էլ դժվար լինի մարզադաշտի շինարարությունը, դա արդեն երկրի արժանիքն է: «Շատ դժվար էր, բայց մենք գլուխ հանեցինք այդ խնդրից, կառուցեցինք ժամանակակից ճանապարհներ և մարզադաշտեր»,- հայտնել է նա:
Ադամ Օլկովիչը նշել է նաև, որ նախապատրաստությունը Եվրոպայի առաջնությանը 3-5 տարով կարագացնի ընդունող երկրների զարգացումը: Նա համոզված է նաև, որ առաջնության ավարտից հետո Լեհաստանն այլևս ուրիշ երկիր կլինի:

Стадионы EURO-2012, которые Украина и Польша готовят к чемпионату, можно называть одними из самых современных в Европе. Об этом заявил руководитель местного оргкомитета Польши Адам Олькович. Особым достижением директор турнира считает завершение работ на главной арене Польши – стадионе Народовом в Варшаве, который был торжественно открыт в конце января этого года, передает sport.oboz.ua.
По словам Ольковича, как бы ни было сложно со строительством арены, это уже достояние страны. “Было крайне сложно, но мы справились с этой проблемой – построили современные дороги и стадионы”, – заявил он.
Адам Олькович также отметил, что подготовка к чемпионату Европы ускорит развитие принимающих стран на 3-5 лет. Он также убежден, что после завершения чемпионата Польша уже будет другой страной.